разликата помеѓу повик и да се провери во покер

вистински слотови машина за продажба

Трета национална заклучување е принуден коцкање бизниси во Англија да затвори уште еднаш.Зголемување на позитивните coronavirus случаи доведе до нови заклучување, со сите земја-врз основа на вложување објекти погодени.На јануари 4, Премиер Борис Џонсон откри новиот заклучување која вклучува престој-at-home цел.Оваа цел е слична на онаа од Март, каде што луѓето може само да ги напуштат своите домови, кога е потребно.Од суштинско значење Бизниси Само Со нова цел, само од суштинско значење бизниси во Англија се дозволи да остане отворен.Луѓето само може да оди надвор од своите домови да купуваат во супермаркетите за намирници како и на фармацевтските компании за лекови.Верски објекти се, исто така, им е дозволено да останат отворени.Луѓето се забрани собир на општествено помеѓу други домаќинства.Бидејќи бизнисите се ограничени на оние кои се од суштинско значење, ресторани, пабови, и спортски сали, се затворени.Казина, обложување продавници, и бинго сали се исто така на затворена листа.Училиштата имаат вклучен во текот на онлајн учење.На почетокот на оваа недела, во текот 58,000 нови случаи беа забележани.Ова беше на 7-ми ден дека во текот 50,000 случаи на вирусот се потврдија.Професионален Спортски Продолжи Изненадувачки, владата одлучи да им овозможи на професионалниот спорт да продолжи во текот на заклучување.Англиската Премиер Лига и други лиги ќе бидат во можност да го продолжите нивниот распоред.Спортски продолжение е добар како оператори може да заработи од онлајн обложување; сепак, обложување продавници и казина ќе биде тешко погоден од најновите затворање.Поголемиот дел од операторите само повторно отворена во декември по втор заклучување се одржа во ноември.Обложување објекти првиот затворен во крајот на Март и повторно отворена во средината на јуни, кога на вирус за прв пат станал проблем.Казина не беа дозволени да се отвори до август за време на првата заклучување.Индустријата како целина има изгубено надвор на милиони во приходите се должи на континуираната затворачи.Тековната затворање ќе продолжи преку февруари 15, со претставници разгледување на вирусот уште еднаш да се утврди она што следно да направи. разликата помеѓу повик и да се провери во покер.