хајат северна езерото тахо казино

како да се добие повеќе време дијамант казино heist

На WSOP Коло Лас Вегас $2,200 NLHE Високо-Ролери турнир дру скромна областа на 130 играчи во потрага да се земе парче од action хајат северна езерото тахо казино. By времето е завршена, Њујорк мајчин Loni Harwood outlasted сите да се земе прво место и чанта во вредност од $72,802. Таа продолжува да се пополни нејзиниот накит кутија со повеќе bling, сега има акумулирано пет WSOP Коло прстени и две WSOP златни нараквици.До денес, Harwood има racked до над $2.6 милиони евра во живо-парични добивки.Тоа беше тешка битка за 29-годишниот играч.На конечната табела, со само три играчи останатите, таа беше долу на помалку од десет големи ролетни пред удвојување на два пати да се вратат во игра.Двете од овие раце беа против Anjush Mandavia, во Атланта, Џорџија мајчин кој е втор на Грузија Сите времиња Пари листа како да се добие повеќе време во гробница казино heist. Mandavia во овој момент веројатно беше чувство малку исфрустрирани и се наметнува на сите-во на три-обложуваат со-8.

За жал за него, Harwood беше држи-10, и Mandavia не можеше да најде збор што одговара, со притискање на шините во третото место со $32,089 да додадете до $4.4 милиони, тој веќе racked во живеат акција.Сега во главите-up акција против Јосиф Cheong, Harwood беше 9-7 чип аутсајдер. Cheong ќе одат за да се прошири своето доведе малку повеќе, по правилно читање блеф обид од страна на Harwood.Во овој момент, Harwood се најде на картички почнуваат да се редат во нејзината корист и таа беше во можност да се земе 2-1 чип доведе пред пар duked тоа на последната страна.Четири-бет сите-во џем од Cheong, кој беше држи-9, беше одговорено од страна на Harwood со-Q одговара.На снема од табла не произведе било конектори за Cheong, кои се населиле за второто место и само под $45,000 како да добиете повеќе технологија слотови во ничија небото. До денес, тој има освоено над $12 милиони евра во живо на заработка. Harwood и Cheong имаше некои тврд натпревар кој се одвива во конечната табела.Винсент Moscati, кој го презеде првото место во 2018 Картичка Играч на Покер Турнеја во Златна Гејтс во Колорадо во јануари, бил пратен дома во осмо место и мал оџакот во вредност од $7,896 како да се добие повеќе време дијамант казино heist. Сетх Дејвис, со повеќе од $1.8 милиони евра во живо добивки и турнир историја датира уште од 2010 година, направи тоа малку повеќе.Тој беше елиминиран во шестото место за $13,081 како да се одржи коцки во craps. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.