концерт барбара tinoco казино estoril

што е најдобар начин да се обложи на слот машини

Ако мислеше на плејоф серијата помеѓу Оклахома Сити Гром и Мемфис Grizzlies беше возбудливо, тогаш мора да се drooling над Западната Конференција Финалето по гледањето игра еден.На Dallas Mavericks изгледаше како тие беа во одбрана НБА шампион на начинот на кој тие се хируршки нападнаа Оклахома Сити Гром.На Mavericks беа во можност да се постигне навидум по волја против она што требаше да биде силен Гром одбрана.Како што јас го чувствував во почетокот на оваа серија, и двата тима натпревар-up добро и ако ништо друго, на Громот се подлабоко тим.Но како играта еден покажа дека искуството на Mavs и прецизност во нивниот напад беше разликата во игра еден.Дирк Nowitzki беше незапирлива како тој уништени било Гром defender тренер Брукс го испрати својот пат.И кога Гром донесе двоен тим, диско Дирк најде отвори стрелците.И кога тие се обиделе да се заштитат него еден-на-еден, Дирк дру прекршоци по волја како пукал рекорд 24-24 од добротворната организација лента за да го завршите вечерта со 48 поени.Тоа беше брилијантна изведба.Но, знаевме дека Громот не треба никого што може да guard Дирк.Ние, исто така знаеше дека за разлика од Grizzlies, на Mavs не треба никого што може да далечински guard Kevin Durant концерт барбара tinoco казино estoril.

Durant заврши вечер со 40 поени и шут 18/19 од слободен фрли линија.Луѓето ќе зборуваат за лошата игра на Russell Westbrook и недостатокот на производство од Гром е клупата, и додека тоа е причина за загриженост, тоа не е она што го изгуби оваа игра за Грмотевици.Тоа е тешко да се добие конзистентна клупата производство на патот и на Громот е клупата е доволно добро дека може да се очекува од нив да отскокнување назад.Вие нема да видите Maynor и Зацврстуваат се комбинираат за само 12 поени многу често.И како за Westbrook, го видовме ова Jeykll и Хајд акт пред да, тоа е она што ќе го добиете од пука - прво, 22 годишниот точка гарда.На Mavs рамни од победи на Громот со играње попаметни кошница топката.Ако сакате да победи во плејофот, мора да се искористат mismatches.Ако гледавме играта, за време на втората половина речиси секој пат кога надолу на дело кога Дирк беше на подот, топката се случува во рацете на сила на Громот да го запре.Како резултат на тоа, на Громот се најдоа во фаул проблеми и во постојана дефанзива ротација.Како Lakers откриена, Mavs стрелците кои се меѓу најмоќните и плодна три точка бомбаши во игра не треба многу простор да ти наштети.На Громот можеле да го направиле истото, но премногу често тоа се појави како тие беа clueless да дознаам како да се прошетаат на топла рака на Kevin Durant.Искуство над талент?Искуство освои игра еден.Не постои начин Durant треба да се игра како што и не се во можност да се ослободи работите за Westbrook или Зацврстуваат и Maynor.Наместо тоа, на Громот одигра право во Mavs дефанзивна стратегија, која беше да им овозможи на Durant да се добие неговиот поени и ограничување на секој друг производство.Скот Брукс ќе се обиде и да ги преземат од страна на Рик Carlisle е книга за игра 2 и тој исто така ќе треба да се најде дефанзивна стратегија за да се ограничи производството на малиот голем човек концерт не казино де lisboa. Ј Barea, што е нешто што никој не е во можност да го стори досега во плејофот.Приказната на Barea е одличен еден, гледајќи во него сега, тешко е да се верува на овој човек беше shunned на Предлог-Ден.Но на крајот од денот, овозможувајќи 121 поени во Западната Конференција Финалето се игра не се случува да се стави во победи колона премногу често.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е на најдобар начин да го направи казино heist.