како да се одржи craps коцки

бранч du казино де монтреал

По долготрајните една недела од пеколот што го виде нивниот удел во цената опаѓа и извршен ДИРЕКТОР Дејвид Ју го објави неговото заминување, обложување размена Betfair најави својот полн-година резултатите за годината април 30, 2011 како да се одржи craps коцки. Во тоа време, групата на приходи кои се зголемени 8.1% да £368.6 m, додека прилагоди EBITDA беше до 36.9% да £73.2 м.Основната заработка по акција се до 56.2% да 33.9 p, и на компанијата изјавил девица финалето на дивиденда на 5.9 стр по акција.Компанијата видов 20% пораст во бројот на влогот исти (да 916m).Вкупно активни клиенти беа до 15%.Велика БРИТАНИЈА изнесува 53% од Betfair јадрото на нето игри приходи (6% добивка); Европската нето игри приходи е 42% (9% добивка).Спортски приходи се зголеми за 10%, со фудбал приходи до 24%, помогна да се неизмерно од страна на 2010 ФИФА Светско Првенство.Фудбал е сега (малку) узурпирани horseracing како најголем придонесувач да Betfair е спортски приходи (footie 42.3%; трки 42.1%).Дербито пад беше обвинета за слаби велика БРИТАНИЈА економски услови и севкупна промена на обложување на други спортови како да се одржи покер ноќ.
Betfair е размена продолжува да сметка за лавовски дел на спортски приходи (92%) бранч dimanche казино lac leamy. "Ризик-базирани производи" се до малку во FY11, но FY12 е "во моментов се под очекувањата се должи на неповолните маргина изведба во текот на Мај." Betfair НАС, се состои од horseracing/радиодифузија операција TVG, пријавени приходи раст од 7% (локална валута) бранч du казино де монтреал. Betfair Австралија, а 50/50 заедничко вложување меѓу Betfair и Круната Ltd., зголеми за 11% бранч казино lac leamy prix.
Betfair финансиската платформа за тргување LMAX "допрва треба да се постигне добар влечење со целните клиенти и знак-up прозорци се значително под оригиналниот очекувања." Фирмата моментално има пари позицијата на г 155m (копија од £150.9 м) нема долг, но Betfair има намера да потрошат малку од тоа dosh преку барање на акционер одобрување да се купи назад до £50m на сопствените акции. (Ја погоди рекордно ниски оваа недела, тоа во моментов е со цена да се движи.) Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre цената на паркинг во казино нијагарините.