бранч du казино де монтреал

цената на онлајн коцкање лиценца

Шведската игри компанијата LeoVegas Меѓународен Ограничен најави дека таа влезе во договор за да се здобијат со Кралската Панда бренд од Maltese компанијата на Веб Инвестиции Ограничена во една €100 договор.Под услови на стекнување договор, €60m ќе бидат исплатени пред се со потенцијал да заработи-од плаќање на дополнителни €60m ако компанијата да остварува нето игри на приходите од €50 метри и EBITDA на најмалку €15 милиони рок од 12 месеци.Дополнителни услови се вклучени во договорот државата што најмалку €34m на нето игри приходи и €5m на EBITDA мора да бидат добиени од велика БРИТАНИЈА.Како резултат на оваа аквизиција, LeoVegas се прилагодени на нивните финансиски цели за следните неколку години.Во изјава за прогласување на договор, LeoVegas Група извршен ДИРЕКТОР Gustaf Hagman рече: "Кралската Панда има во кратко време се изгради ефикасен бизнис со возбудлива и силен бренд.Ова е голем стекнување дека ние се вршат следниве внимателно изврши процес."Со помош на силна симболична вредност во панда, компанијата има изградено премиум бренд меѓу гејмерите, и ние ќе се надополнуваат LeoVegas со Кралската Панда.Ова ни дава две големи брендови со глобалната жалба, што ја прави скалабилност во продолжение раст силна додека зајакнување на нашата позиција во велика БРИТАНИЈА."Кралската Панда е основно компанија фокусот е на велика БРИТАНИЈА пазарот, кој во третиот квартал од 2017 изнесува 50% од компанијата приходи.Во текот на овој период Кралската Панда вкупните приходи се зголеми 61% ЕУР 9.8 m, со проценета EBITDA на €3.2 m.Компанијата е првенствено онлајн казино бренд, но тоа неодамна започна спортски обложувања платформа. бранч du казино де монтреал.