казино во boise град ред

кој е сопственик на mgm grand casino во детроит

Претседателските Сесијата на Комитетот е давање на $3 милиони евра да им помогне на поддршка на ураганот обновување на работа во Тексас, Флорида и Карибите, и неколку може да се реализира на ниво на казино вклучување во овие напори.Американскиот Црвен Крст, Спасение Војска, и Samaritan е Чанта ќе секој добие 1 милион долари.На инаугуративната комисија, формирана со цел да се покријат трошоците поврзани со заколнување во на Претседателот Доналд Трамп минатиот јануари, го покрена евиденција $107 милиони евра од приватни донатори.И добар дел дошле од Адут, пријатели и деловни колеги кои ги направија нивните среќата во коцкање индустрија.На инаугуративната комисија, составена од 20-лице лидерски тим, со нивната главна задача е да се побараат средства за историски Јан. 20 прослава во Вашингтон.Меѓу комисијата за финансии, заменик столици беа Лас Вегас Песоци милијардер Шелдон Adelson и неговата сопруга Miriam, казино tycoons Стив Wynn, Френк Fertitta, и Phil Ruffin, и Gail Icahn, сопруга на Карл Icahn кој имаше само неодамна затворени Решавачки за конечниот casino resort во Атлантик Сити. Adelson доведе на патот во однос на донации, испраќање $5 милиони евра за инаугурацијата на комитетот.Дин опфатени $729,000 Направи Америка Одлично Повторно!Добредојдовте Прослава, која избрана музички изведби. Ruffin напишал чек за $1,025,000, додека Fertitta испратени во $707,000 казино во boise град ред. Според политичките придонеси чувар OpenSecrets.org, казино и коцкање индустрија даде вкупно $7,757,000 на инаугурацијата на комитетот.Тоа е повеќе од интернет, комерцијални банки, и електронски производствени индустрии даде во комбинација.Дин останува финансии претседателот на Републиканската Националниот Комитет, каде што тој е задолжен за изработка на сигурни републиканската партија кандидати се добро финансирани наслов во 2018 midterms.Ништо 45th НИ претседателот не е ретко без контроверзии, и кој се протега на неговата инагурација на комисијата за донирање $3 милиони кон ураганот олеснување.Комитетот неодамна дојде под надзор за да не донирање порано, особено по медиумските извештаи откри комитетот биле седи на десетици милиони долари во непотрошени донации преостанува од јануари прослави казино во bossier град луизијана. "Претседателот има охрабрува да се користат делови на вишокот на средства од инаугурацијата за помош во катастрофи олеснување на напорите," Претседателски В.д казино во bossier градот и shreveport la. Одбор Претседател Томас Касарна се вели во соопштението. "Комисијата ќе продолжи да ги конзервираат вредно причини и да се направи понатамошен придонеси кои им служат на Америка агенда и ќе заврши во согласност со својот статут во следните неколку месеци." На $107 милиони покрена беше повеќе од двојно поранешниот Претседател Барак Обама инаугурација дестинации во 2009 година, кој изнесува $53 милиони евра.Хартии од вредност и инвестициски индустрии беа одговорни за лавовски дел од Адут инаугурација фонд со повеќе од $14.7 милиони долари во донации.Недвижен имот беше следен со речиси $10 милиони евра.Давателот на податоци, исто така, покажува дека Трамп работи со елитната толпата.На $107 милиони евра се зголеми преку само 1,520 донации, што значи дека просечно донација беше неверојатни $70,394. Повеќе од 250 донатори даде најмалку $100,000 кој е сопственик на mgm grand casino во детроит. За споредба, Обама 2009 година тогашниот рекорд земе од $53 милиони евра беше составена преку 20,901 соработници.Дека споредува со просечна донација од $2,535..