високиот roller казино 1000 чип

колку правиш како покер дилер

Класичен танц, романтичен збор за животот во нов мулти-џекпот игра со низата на неверојатни карактеристики ЛОНДОН – 11 јули 2017 – Playtech започна премија брендирани прогресивна слот игра базирана на 1980 година е класичен филм Валкано Танцување сакан од страна на милиони во целиот свет.Хит танц романса беше првиот филм да го продаде повеќе од еден милион дома видеа кога беше издаден во 1987 година, и го слави својот 30-ти јубилеј, оваа година.Имотот е лиценциран да Playtech од Lionsgate (NYSE: LGF.А, LGF.Б) високиот roller казино 1000 чип. Playtech е нов слот останува верен на оригиналниот филм и содржи голем број на незаборавни сцени, вклучувајќи го филмот climactic лифт поставено на класичен ballroom саундтракот.Играта содржи серија на неверојатни карактеристики, вклучувајќи шанса да се победи големиот низ две џекпот нивоа, а Џони и Бебето лото, како и Валкано Танцување Џекпот Игра, Whirling Дивините со до шест случаен дивините во било спин, танцување дивините наредени во слободен игри, и до 35 бесплатни игри со проширување дивините.Ретро-стил симболи вклучуваат сите на филмот главните ликови, танцување чевли, винил евиденција, класичен 1950-тите спортски автомобил, и накит дека наградата голем платите и ако успее да се добие три по ред и внесете го Валкано Танцување Џекпот Игра.Џејмс Frendo, Казино Директор, Playtech рече: "Валкан Танц е таква икона бренд дека тоа беше очигледен избор за нас да се трансформира во една од водечките брендирани слот.Играта е сигурен да биде хит со нашите licensees " играчи и стари и нови." Петар Левин, Претседател на Interactive Потфати и Игри, Lionsgate, рече: "Триесет години по нејзиното пристигнување, оригиналот 'никој не става Бебето во еден агол' Валкано Танцување и понатаму останува длабоко незаборавни класичен дека помогна да се дефинира генерација на кино.Ние сме горди да се работи со големо партнери како Playtech поткрепа на нашите уникатни својства за да се поврзете со фановите ширум светот." Playtech, водечки светски игри на среќа софтвер, системи и услуги на снабдувачот, има претстави серија на најдобрите вршење, функција богати Omni-канал слот за игри досега во 2017, вклучувајќи ги своите прекрасни Возраст на Боговите™ suite дека е невреме до топ листи високиот roller казино $500 чип. Playtech снабдување на индустријата за водечки и најголем портфолио на Omni-канал слот за игри, со повеќе од 600 најдобри-вршење на наслови, вклучувајќи богатство на испробани и тестирани и високо иновативни in-house дизајниран и премиум-брендирани наслови, достапни преку сите платформи, канали и уреди.За Playtech Playtech е лидер на пазарот во коцкање и тргување финансиски индустрии.Основана во 1999 година и се наоѓа на Главниот Пазар на Лондонската Берза, Playtech има повеќе од 5,000 вработени во 17 земји високиот roller казино 5000 чип. Playtech е коцкање индустрија водечки софтвер и услуги снабдувач со повеќе од 140 licensees на глобално ниво, вклучувајќи многу од светските водечки регулирани онлајн, мало и мобилни оператори, земја-врз основа казино групи, владата спонзорирани субјекти, како што се игри на среќа, и отворање на нови членки операции во ново-регулирани пазари.Својот бизнис интелигенција-управувано коцкање софтвер нуди вклучува казино, во живо казино, бинго, покер и спортски обложувања.Тоа е пионер на Omni-канал коцкање која, преку Playtech ЕДЕН, нуди оператори и нивните клиенти, лесна, во секое време, насекаде искуството на секој производ, секој канал (на интернет, мобилни и мало) и кој било уред со користење на една сметка и единствен паричник.Таа им нуди на маркетинг експертиза, софистицирани CRM решенија и други услуги за операторите кои бараат целосна клуч решение колку правиш како покер дилер. Playtech е Финансии поделба работи и за B2C и B2B основа.Нејзините B2C фокусирани понуда е утврдена и расте онлајн CFDs брокер, оперативни бренд пазари.com.Своето Б2Б понудата вклучува поделба е заштитен платформа за тргување, CRM и back-office системите, како и нејзината ликвидност технологија платформа која обезбедува малопродажни брокери со мулти-средство за извршување, премиерот на брокерски услуги, ликвидност и комплементарни управување со ризик tools.www.playtech.com "ВАЛКАНО ТАНЦУВАЊЕ® и НИКОЈ не СТАВА БЕБЕТО ВО ЕДЕН АГОЛ® се регистрирани трговски марки на Лавовите Портата Entertainment Inc." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку не мора да се победи во казино да плаќаат даноци.