план salle театар казино barriere toulouse

се томболата форма на коцкање

Рига – 20 април 2018 – организаторите на Маре Balticum Игри на Самитот во 2018 сме возбудени да објавиме дека на панел дискусијата која е посветена на шведскиот и данскиот пазарот надградби ќе биде IMGL MasterClass панел план salle театар казино barriere toulouse. "Ние сме навистина возбудени да имаат IMGL MasterClass во инаугуративниот издание на нашиот настан во Рига.Ова ви дава подобра перспектива за тоа што главната takeaways се од конференцијата.Ова е и покрај вклученоста на регулаторите од Балтичките земји, кои се заинтересирани да ги споделат своите презентации на пазарите.Бидете сигурни дека ќе се регистрирате, додека се уште има места на располагање.Ограничувањето на настанот е 70, а постојат само неколку места оставени за оваа прекрасна можност во Латвија.", рече Золтан Tundik, Основач и Раководител на Бизнис во Европската Игри Медиумите и Настани.На IMGL MasterClass™ ќе бидат модерирани од страна на д-Р Joerg Hofmann (Melchers Закон Германија) и ќе биде придружуван од данска регулаторот, Birgitte Песок, Morten Ronde(извршен ДИРЕКТОР на дански Онлајн Коцкање Асоцијација), Sissel Weitzhandler (Група Согласност Менаџер на Игра ' n Одете) и Gustaf Hoffstedt (Генералниот Секретар на BOS, шведската Трговска Асоцијација за Онлајн Коцкање).Клучни точки во Маре Balticum Игри Агендата на Самитот во 2018 се: • состојбата на индустријата во Латвија и Естонија • состојбата на индустријата во Литванија • Одговорни Коцкање цели во Европската Унија • Иновации Разговори во Живо – Игри Иноватори 2018 • Одбројување да GDPR – еминентни промени GDPR донесе на индустријата • состојбата на индустрија во Данска и Шведска – IMGL MasterClass™ Вие може да видите повеќе детали за говорникот постава на официјалната веб страна на настанот: https://marebalticumgaming.com/ Регистрирај се тука!За IMGL MasterClass™ IMGL Masterclass е конференција формат понудени од страна на IMGL на меѓународниот музички настани, вклучувајќи ги саеми и конференции организирани од страна на други лица се приватни покер клубови правна во тексас. IMGL обезбедува содржината и стручност на нашите драги членови и поканети учесници – кои го споделуваат своето знаење со учесниците на конференцијата, мрежа со едни со други, и да влезат во дискусии за тоа како да се креира иднината на игри на законот на меѓународно ниво.На IMGL Masterclass панелисти вклучуваат игри експерти — регулатори, адвокати, индустрија директори, и воспитувачи — обезбедување на водство во однос на развојните прашања во гејминг индустријата кои се во интерес на законодавците, регулатори, и другите во индустријата.Ефективно, IMGL Masterclass обезбедува платформа надвор годишно IMGL конференции за донесување заедно водечките експерти во индустријата, правни советници, и регулаторите во нашата глобална мрежа се прогресивни слотови вреди. IMGL Masterclasses се залагаме за високо ниво, дискусии и осветленост меѓу експертите.Тие се стремат да ги презентираат само на најдобар квалитет на предавачи и модератори — и повеќето до-to-date и соодветната содржина во IMGL Masterclass панели.Повеќе детали за IMGL може да се најде на следнава веб-страница: https://www.imgl.org/ Бидете сигурни дека ќе се регистрирате за да добијат можност да се поврзат со претставници на Лакти, Triogames, Лакти, Losimu strategine grupe, Tatkazino, Penta Инвестиции, Залог Сето тоа, SBTech, Игра ' n Оди, Златен Трка, VAS Latvijas Loto, Legalbet, Viensviens.нн, Автентични Игри, Betsson Група и многу повеќе.Настанот има ограничена седење без можност за додавање на повеќе регистрации, така бидете сигурни дека ќе резерва ќе го местото на овој уникатен настан.Регистрирај се тука!Посетете ја официјалната веб страна на настанот за повеќе детали: https://marebalticumgaming.com/ За организаторот, Европската Игри Медиумите и Настани (порано EEGMedia/EEGEvents) Европската Игри Медиумите и Настани е водечки медиуми и настан организаторот компанија во Европската Унија се томболата форма на коцкање.
Live настани/конференција поделба е задолжен за организирање на бутик стил извршен игри настани кои се фокусираат на донесувањето на внатрешни информации од врвот игри експерти во Европската Унија и пошироко.Нивниот прв настан беше одржана во Будимпешта на 19-ти септември 2016 година коцкање казина во сан диего. Од тогаш тимот се применува повеќе дестинации во нивниот случај портфолио.На кратко, тие ги покриваат повеќето делови на Европа со меѓународните настани на кои им служат на локалната и глобалната индустрија, се оптимизира вмрежување, можности и донесе најжешките теми во опсегот.Настанот дестинации ги вклучуваат Виена, Прага, Будимпешта, Рига и Љубљана со посебен фокус околу пазарите.За повеќе детали во врска со календарот, агенди и локации, посета на Телевизија Настани/Конференции дел на europeangaming.еу Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање казина во сан франциско.