се томболата форма на коцкање

коцкање казина во santa fe ново мексико

По Лига страна Wolfsburg потпиша професионален eSports плеер за да ги претставуваат нивните страна на ФИФА Фудбал, Ли Дејви pokes и prods прашањето дали во иднина ќе се види коцкање на eSports изпреварвам дека на физички спорт.Нивниот прв заб.Нивниот прв збор.Нивниот прв ден на училиште.Спомени кои секој родител covets.Ова е родител.Јас секогаш сакав мојот син да стане професионален фудбалер.Тој ќе направи се за мојата извонредна неуспех.За жал, ако е тој да стане Премиер Лигата ѕвезда, тоа може да биде со игра контролер во неговата рака.Лига тимот Wolfsburg има направено вести од потпишувањето две професионални ФИФА играчи.Тоа е ФИФА, како и во EASports видео игра франшиза која го спречува нашите деца од комуникација со нас.Еден од signings е Дејвид Bytheway, 22-годишен, професионални ФИФА играч, кој живее во Wolverhampton во Англија. Bytheway е играње ФИФА професионално, бидејќи тој беше 17 се томболата форма на коцкање. Неговите многу му оддава почест вклучуваат претставуваат својата земја на ФИФА Интерактивни Светското Првенство.Договорот, додека необично, го прави совршена смисла. Flicks, Трикови и Шлаканици на Челото јас секогаш ќе се сеќавам на првиот пат кога го зеде син ми фудбалски тренинг.Тој беше осум години.Јас му купив целосна Англија комплет и еден пар на фудбалот чизми.Бев толку возбуден.Добив на теренот, ја отвори вратата на автомобилот, и тој рече: "Кои се тие?" "Децата." "Она што децата?" "Не знам." Тој никогаш не ја напуштиле автомобил.Тој никогаш не се носат ракавици.Мојот сон умрел право таму.Брзо нанапред до 12 години коцкање казина во сан диего. Мојот син сака да ме научи да игра фудбал.Неговиот интерес прерасна од играње ФИФА Фудбал на PlayStation.Неговите пријатели се играат едни со други онлајн.Со цел да се "вклопи во', тој мораше да се научат да играат, да ужива во тоа, и одлучи тој сакаше да им даде вистинска работа да одам.Тој започна како Бамби на мраз.Две години подоцна и тој се развива во напукнување малку full-назад.За викенд, јас го гледав неговиот тим се thrashed со просечно страна.Тоа беше фрлаат надолу со дожд.Секој е преплавена.Ние загубивме поради низа причини.Јас сум бил тренер на овие деца за две години.Научив една работа.Ако ние некогаш одат во втората Светска Војна ние се fucked.Сите непријателски треба да направите е да го отфрлиме фудбалот се е на нас и ние ќе се кандидира на километар.Нема посветеност, без страст, нема тим етика и нема храброст.Проблеми верувам дека потекнуваат од играње премногу видео игри.Добиете Кал Под Ноктите неколку од нив не ги поддржат одредена тим, мојот син се вклучени.Тие не гледам фудбал на кутијата, мојот син се вклучени.Сè што ќе научат од играње ФИФА фудбал.Од една страна имам игра да им се заблагодарам за добивање на мојот син вклучени, за други тоа е направено на овие деца мека.Нуркање коцкање казина во сан франциско. Nutmegs. Robonnas.Она што се случило да помине и да се движат?Триаголници?Стариот една-две?Се нечистотијата под врвовите на вашите прсти.Децата нема ни да ги преземе своите џемпери надвор да се користи за goalposts, бидејќи тоа е премногу ладно, и тие не сакаат да се нечистотија на нивните Sik Свила.Тоа не е само фудбал.Гледам електронски волшебништво нарезници на нашите деца, лево, десно и центар.Земете овие Swegway Hoverboard е како пример.Јас не може да оди надолу на Високо Улица во Кардиф, без речиси да бидат прегазени од страна на овие работи.Нашите деца ќе заврши како на дебели луѓе во WALL-E ќе се одбележи моите зборови.Иднината на Коцкање неколку часа по што варосуваме сопствени парк, мојот син се поканети и неколку од неговите пријатели во текот на куќата.Тие играа ФИФА, за неколку часа.Тие попрво би се игра видео игра од вистинска работа.Светот се менува.Ние може да не виртуелната реалност (VR), слушалки, рака на себе си со лажен пиштол, и внесете светот на компјутерска симулација.Ние може да експлозијата зомби, додека работи на неблагодарна работа.Зошто некој би сакал да живее во реалниот свет, кога тоа е толку срање во споредба со виртуелната еден?eSports ќе продолжат да растат на задната страна од овој извонреден потреба да се избега од незабележително живот.Спортски ѕвезди и милијардер инвеститори се купуваат eSports тимови и е цитиран како вели дека еден ден луѓето, а ќе се види eSports тимови од физички тимови.Јас веруваат во нив.И со оваа промена доаѓа до промена во коцкање трендови.Спортско обложување е огромна.Како што јас пишувам ова, милиони долари е полагање раце како Каролина Пантери се подготви да ја преземе Денвер Broncos во Superbowl 50. Мислам дека ова ќе се промени.Тоа е.Ќе има се помалку и помалку деца кои сакаат да бидат спортисти, и се повеќе и повеќе од нив сакаат да станат eSports ѕвезди.Кога тие го прават, коцкање движење ќе треба да се движи со нив.Тоа е една од причините такт инвеститори како Знак Кубанската стави своите пари во вакви eSports обложување start-up Unikrn коцкање казина во santa fe ново мексико. "Токму сега, тоа не е баш историско", вели младиот човек кој има само потпиша за Wolfsburg изјави за би-би-си, "Но во пет години време, кога ќе се погледне назад на ова, ние ќе мислам, 'Wow тие навистина почнаа нешто тука.'" Нивниот прв игра контролер.Нивниот прв оревче.Нивниот прв robonna.Спомени кои секој родител covets.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како не покер стана толку популарна.