најдобрите покер стан со пријатели

најдобрата стратегија за omaha покер

$4,661,228 3. $8,005,310 2 најдобрите покер стан со пријатели. Ли Дејви носи ажурирања од Светската Серија на Покер Главниот Настан како девет играчи битка за титулата на покер е Шампион на Светот и $8m во парите.Кога ноември Девет беше поставено тоа беше Карпа 'JohnnyBax' Josephy кој имаше собрано повеќето чипови.Повеќе од тоа, тој беше повеќето искусен играч на маса, а само еден за да се постигне Светската Серија на Покер (WSOP) конечната табела и оставете ги со злато – два пати.Тоа беше малку чудно на bookmakers инсталиран на него како фирма омилени.Па, тоа не е да биде најдобрата стратегија за онлајн покер.

Џери Вонг – $1,100,076 9 најдобрата стратегија за живо рулет. Кени Hallaert – $1,464,258 7 најдобрата стратегија за omaha покер. Фернандо Понс – $1,000,000 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.

Vojtech Ruzicka – $1,935,288 6 baixar jogo покер присутен гратис. Josephy возвратија valiantly по неговата ладилникот во рацете на Гордон Vayo да се зголеми двојно до двапати против Qui Нгуен, но тој не можеше да се направи истата магија се случи против Vayo baixar jogo governador направи покер 2 гратис. Грифин Benger – $1,250,190 8. Карпа Josephy – $3,453,035 4. Josephy се пресели сите-во од мали слепи за 18,700,000 и Vayo направи повик од големите слепи.Пресметка Vayo: [Kh] [6d] Josephy: [Qd] [3d] The flop раце двајцата играчи малку присутни, но Vayo е беше поголем притискање топ пар.На [4c] на крајот се промени ништо, ниту пак на [2c] на реката и JohnnyBax беше надвор оставајќи Гордон Vayo да се соочи со исклучување против Qui Нгуен за $8m.Главите-Up Чип Брои Гордон Vayo: 200,300,000 (125 бб) Qui Нгуен: 136,300,000 (85 бб) Конечна Табела Исплати 1.