Spielbank хамбург казино esplanade претстојните настани

известување коцкање загуби на закаже

Холивуд Казино во Lawrenceburg е што еден пример за тоа како казино може да помогне да се даде назад и да се изгради престижот на заедницата.Холивуд Казино Lawrenceburg и градот Lawrenceburg го погоди $50 милиони договор за изградба на центарот на конвенцијата центар и хотелски комплекс, треба да се отвори во пролет 2013 spielbank хамбург казино esplanade претстојните настани. Планови за 235,000 квадратни метри објект во Lawrenceburg вклучуваат 180-соба хотел, 18.000 квадратни метри концертна сала и изложбен простор, а 7,500 квадратни метри ballroom и простор за состаноци и 150-члениот ресторан и бар.Во комплексот се очекува да се натпреваруваат со Синсинати е казино, но исто така е наменета да се изгради градот од Lawrenceburg.Градоначалникот Вилијам Cunningham рече: "Ова помага да се ревитализира во центарот на градот, која треба нешто да се подготви луѓето и нога сообраќај...На бенефиции за градот и јасно ја гарантира финансиски придонеси ние сме прави да се донесе овој проект за реализација." – Чикаго Трибјун.Градот е на кука за $25 милиони евра, додека казино ќе плаќаат 4 проценти камата на својот 20-годишен кредит од градот.На давање и земање однос е промена од она што Hoosier Лотарија се повлече на даночните обврзници, кога Hoosier Лотарија Директор Kathryn Densborn беше принуден да поднесе оставка по доаѓањето под оган за користење на даночниот обврзник пари за да се движат на лотарија за да се пронаоѓа нови седиште во Индијанаполис.Лотарија на службени лица беа принудени да признаеме дека во пресрет на јавните backlash дека некои од трошењето, вклучувајќи и нов тренингот салата, кои чинат повеќе од $25.000, не се во согласност со Одделот за Администрација стандарди.Па, не се шегувам.Гувернерот Mitch Daniels оттогаш назначен Megan Ornellas како привремен извршен директор на Hoosier Лотарија следниве Densborn е оставка минатата недела.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre известување казино загуби на даноци.