е песоци покер соба се отвори

што да се јаде за вечера рулет

Труба Таџ Махал и неговите сопственици освои голема битка во стечај судот во петокот, како федералниот судија voided казино е договорот со својата унија работници.Судијата Кевин Бруто доделува на барање на Трамп Забава Летувалишта и инвеститор Карл Icahn, задоволувајќи една од неколкуте услови групата побара ако тие се за одржување на казино се отвори.Според компанијата, трошоците потребни да се намали на Таџ Махал ако казино би можел да преживее.Но, работници, рече дека основниот долг беше вистински проблем за Атлантик Сити казино, и дека намалувања на нивните бенефиции ќе служат само да им наштети на оние, кои беа вети добри работни места е песоци покер соба се отвори.
"Одлуката денес сигурно ќе enrage на работници кои се потпирале на и се бореа за своето здравје се грижат за три децении", рече Обедини-ТУКА Локалните 54 унија претседателот Боб McDevitt. "Ние имаме намера да продолжи да се бори против оваа и во судовите и во улиците." Работниците како што се Валери McMorris, кој работи како келнерка во казино, рече дека за целиот свој живот може да се промени затоа што на судијата одлука е санта ана казино отворена во bernalillo.

"Со мозочен удар на пенкало, ние си помина од средната класа работни места во овој град, да работат сиромашните," McMorris рече.Унија членови план да се одржи митинг на протест против одлуката и плановите на Icahn и Адут Забава во петокот.Но, казино на службени лица, рече дека судијата е одлука ќе ви помогне да заштедите и казино и вработувања на своите работници. "Ние сме горди на нашите напори да се задржи Таџ Махал отворена, за да се испорача нашите лојални клиенти продолжение од прва класа игри искуство и да ја имаат способноста да се спаси е 3.000 работни места во многу тешка Атлантик Сити економија", рече Адут Забава извршен ДИРЕКТОР Роберт Грифин е песоци казино отворен ден на божиќ. "Со нетрпение очекуваме да работиме со нашите избрани претставници." Но, многу од оние функционери беа само како несреќен судот е одлука на самите работници.Њу Џерси Assemblyman Винс Mazzeo (D-Атлантската Област) разрушен одлуката, велејќи дека има договор voided ќе му наштети бројни Атлантик Сити семејства кои се надеваа на своите работни места за да се обезбеди живот на платата што да се јаде за вечера рулет. "Овие не се богати луѓе – за да побарате и сега ги принуди работниците да се откажат од нивната пензија и здравствено осигурување е само погрешно," Mazzeo рече. "Тоа не е начин за лекување на луѓе кои се стави својот живот во зграда на Таџ Махал.Се надевам дека ова може да се реши на начин кој им овозможува на работниците да се задржи она што го право заработи, додека продолжува да биде во можност да се стави на Таџ Махал на финансиска основа за да се остане отворен долг рок." Распадот на сојузот договорот беше првиот од неколку барањата направени од страна на Icahn и Адут Места, како дел од планот да се задржи Таџ Махал се отвори.Идејата ќе биде за Icahn да се сврти $286 милиони евра во долг го поседува во сопственост на казино, по што тој ќе инвестира $100 милиони долари во одморалиште.Сепак, Icahn вели дека ова е потенцијални на големите даночни олеснувања од градот и државата, како и големи отстапки од работниците во синдикати.Но унија лидери велат Icahn е само се обидува да подлога неговата крајна линија што да се јаде денес рулет. "[Icahn] има долга историја на елиминирање, намалување или замрзнување на работникот бенефиции кои понекогаш saddles владини агенции со товарот на чистење на хаос," McDevitt рече. што да очекувате во казино.