лос анџелес

вулкански отвори без депозит кодови

Еден од Републиканската Партија е најбараните бројки, Шелдон Андерсон, се појавува да биде режија некои од својата енергија кон Праска Држава и можноста за казино проширување таму лос анџелес.

Adelson, проценува дека има нето вредност од околу $27 милијарди долари, е на претседател и главен извршен директор на Лас Вегас Песоци Корпорација, игри империја која поседува и оперира на Марина Беј Песок во Сингапур.На Песок Корпорација е, исто така, матичната компанија на Венецијански Macao Ограничен која работи На Венецијански Resort Hotel Casino и Песоци Експо и Конвенцијата Центар.Додека некои Републикански претседателски кандидати vie за неговата поддршка, која вклучува десетици милиони долари lavished по нивната кампања фондови, неговата врска со Грузија конзервативците не е како сече и се суши.Неговите напори кон казино проширување се налути некои Грузија Републиканците.Според едно лице, со блиски врски со Adelson, овие напори вклучуваат инвестиции во државата на Грузија од најмалку $2 милијарди долари.Тој има wide web на контактите во државата која може да се користи за да притиснете на неговиот случај, вклучувајќи го и поранешниот Грузија congressman Newt Gingrich чии претходни претседателската кампања фондот беше благословен со 20 милиони долари благодарение на Adelson.На 82-годишниот ќе треба сите да ви помогне и повеќе во Грузија, каде што наскоро држава, законодавците дебатираат за тоа дали да се легализира казино коцкање, кој застапниците велат дека ќе им помогне на фондот НАДЕЖ стипендија, како и други лотарија финансирани програми за образование.До денес, коцкање гигант MGM Места International е најмногу јавноста во својот сон за добивање си го заземат своето место во Грузија.Неодамна, нејзиниот главен извршен директор кажано, пратениците на компанијата е подготвена да изгради комплекс во центарот на Атланта во цена во вишокот на $1 милијарда.Други индустрија notables што се скаутирани Грузија вклучуваат Пен и Националната и Бојд Игри.По лобирање напори за дестинација казино во Флорида, минатиот месец беа очигледно напуштени од страна на Adelson, тој ги меша работите со средба со Грузија Lt калифорнија покер турнири. Кејси Cagle и Куќа Говорникот Дејвид Ралстон на trek да Грузија едно попладне.Меѓу неговите мисии беше да се осигура дека Лас Вегас Песоци не беше заборавен од страна на законодавците кога и ако коцкање е легализиран.Очигледно посетата износени пердуви во Гувернерот Натан Договор канцеларијата.Според гувернерот, кој бил на Европската трговска мисија, неговата канцеларија не се дадени никакви информации на посетата од страна на Adelson кампот.Коцкање проширување е долго разлика од договорот, а тој рече дека активно ќе ги охрабрам законодавците гласаат против него, во интервјуто по посетата, според Atlanta Journal-Уставот. лос анџелес казино отвори датум.