каде е најблиску казино на атланта грузија

управување со пари стратегии за коцкање

apanese игри претприемач Kazuo Okada беше "лишени од слобода", објавено обврзници и предаде својот пасош по присутните интервју со Хонг Конг е анти-мито чувар, Независната Комисија Против Корупцијата (ICAC).р Okada (на сликата во датотека фото) рече прашање беше во врска со она што тој го нарече "неосновани" истрага извештај овластена од страна на актуелниот менаџмент на Јапонскиот конгломерат Универзална Забава Корп, група тој ја основал но, од која тој е сега estranged среде тврди дека тој ограбени бизнис на милиони во U.

долари.Тој секогаш ги негираше каква било одговорност.р Okada на претставниците потврди дека Јапонски бизнисмен "објавено обврзници и го предаде својот пасош за да се обезбеди тој ќе учествува во процесот и [е] ослободен".Лицето додаде: "Тој не беше обвинет за ништо." Г-дин Okada .. каде е најблиску казино на атланта грузија. нема понатамошни врска со нас она," изјави Универзална Забава каде е најблиску казино да bonita извори флорида. "Ние ќе го направи нашата целосна поддршка и помош за ICAC и други органи за спроведување на законот треба да ситуацијата бара," се додаваат.ccording до ICAC е веб-сајт, Хонг Конг закон дотации тоа одделни сили од апсење и притвор каде е најблиску казино да branson мисури. GRAsia разбира, од извори блиску до Г-дин Okada дека тој беше побарано да се оди до ICAC и се доведува во прашање.Како не-Кинески, тој мораше да објавите обврзници и да го даде својот пасош и беше пуштен на слобода.Според изворот, не определба се уште не е направен за Универзална Забава наводи.компанија со седиште во Хонг Конг нарекува Okada Holdings Ltd и поврзани со Okada семејството е во центарот на tussle за контрола на Универзална Забава управување со пари стратегии за коцкање. Okada Стопанства има 67.9 отсто удел во Универзална Забава.р Okada беше отстранет од одборот на Универзална Забава во јуни минатата година.Тој, исто така, беше отстранет како претседател на Тигар Одморалиште дека истиот месец..