е холивуд казино отворен на велигден

промо код за форт рандал казино

Хонг Конг милијардер Лоренс Хо е продажба на неговиот интерес во Tigre de Cristal casino resort во Русија е Далечниот Исток.Во најава е поднесена со Хонг Конг Берза, на Самитот во Подем, деловниот субјект кој поседува Владивосток сопственост, рече Хо, својот најголем акционер, беше истовар неговиот удел.Преку Хо индивидуални Самитот акции и неговиот Брз Сјајот Ltd, во комбинација selloff изнесува 258.6 милиони акции, или 17.37 проценти од Самитот Искачување.На divestment се завршени во HK $1.05 ($0.13) по акција, за вкупно трансакција на $33.6 милиони евра.Откако ќе заврши, Хо повеќе нема да имаат било каков интерес во Tigre de Cristal.Тој е син на Макао игри магнат Стенли Хо, кои се контролирани монопол на казина во енклава за неколку децении.Заедно со Melco, Стенли е SJM Стопанства е едно од шест лиценцирани казино оператори во Кина е посебен административен регион е холивуд казино отворен на велигден.

Melco Места поседува и работи во Студиото на Градот, Градот на Соништата, и Altira во Макао, како и Град од Соништата во Манила.Лоренс Хо продажба на неговиот останатите фарми во Самитот Искачување дојде како мало изненадување.Тоа беше само три месеци дека милијардер извадени $21.3 милиони вредност на акциите во компанијата, и неговата сопруга Sharen divested $20 милиони на Самитот акции.Во 2009 година, Русија Претседателот Владимир Путин забрани коцкање низ најголемите светски земјата, со исклучок на четири посебно определени зони.На Primorsky Krai беше уште такви регионот, но казина се предвидува да биде изградена на оддалечена област некои 30 милји северно од центарот на градот Владивосток.Прелажа со Русија ниски даноци за коцкање, Хо Помладите заврши инвестираат околу 75 милиони долари во Tigre de Cristal.Тоа требаше да биде еден од најмалку осум казина, но, денес, останува само одморалиште на она што беше првично се предвидува да се Русија верзија на Макао или Лас Вегас Лента.Додека нејзиниот монопол го задржува казино подот и 300 хотелски соби окупираа за време на викендите, далечинскиот област едноставно не имаат нога сообраќај за поддршка на местото на седмицата.На самитот Искачување изгуби $700,000 преку првите шест месеци на 2017 е холивуд казино се отвори токму сега. Постојат голем број на причини туркање на игри претприемач и инвеститор да добијат своите пари од Русија во право сега.Примарен интерес е оток рамна стапка на игри такса оператори плаќаат на годишно ниво.Русија е Министерството за Финансии предупреди казина оваа есен дека тие треба да се очекуваат рамна стапка на данок за да се зголеми двојно во 2018, и дека бројот може да отече со фактор на 10 пати до 2020 година е холивуд казино отворена вечерва. Даночната во моментов се наплатува годишна такса по маса игра (250,000 рубли/$4,260) и слот машина ($257).Ако тоа го оценувате навистина се зголемува за 10 пати, на Самитот ќе бидат принудени да плаќаат на владата $42,600 по маса, или $2.85 милиони евра секоја година за својата 67 табела игри.Друго прашање спречување на растот на Tigre е нелегално коцкање куќи кои се наоѓаат поблиску до центарот на градот Владивосток.На најголемиот руски порта на Тихиот Океан, и најисточниот запре на Транс-Сибирската Железница, коцкари може да пристапите непријателските маса игри и слот машини без да се прави речиси час-долго возење до Tigre. промо код за форт рандал казино.