бесплатно казино freispiele ohne einzahlung

нови казино да биде изградена во biloxi

Kazuo Okada, Јапонски милијардер тужи Дин Места Ltd.за пристап до финансиски извештаи, има ескалира со воен конфликт неговата борба со компанијата основач Стив Wynn од страна на предлагање на неговите сопствени чеша на кандидатите за Дин одбор на директори.Во среда пополнување со U.
Комисијата за Хартии од, Okada е Aruze САД Inc.рече дека ги поддржува три кандидати да го замени седи на членовите на одборот кога Дин Места има своите 2012 акционер состанок за оваа пролет.Четири места на 12-член на одборот се нагоре за изборите, но Okada не е спротивставени ре-избор на еден член на одборот кој може да одговара на неговата одбивност за Стив Wynn — казино инвеститорот поранешна сопруга, Elaine. "Aruze е поднесување на овие кандидати за номинација на друштвото, одборот на директори на друштвото со цел да се зајакне одбор и да се обезбеди силни, независни директори за подобрување на компанијата, корпоративно управување и да ви помогне да доведе компанијата во својот успех во иднина," поднесување рече бесплатно казино freispiele ohne einzahlung. Okada, исто така, предложи четвртиот кандидат во случај Elaine Дин не се залагаме за повторен избор.Ниту еден од номинираните беше именуван во поднесување.Овој потег ќе им даде Okada поголемо влијание на одборот — пет седишта, вклучувајќи го и самиот и Elaine Дин – и тоа може да биде тешко за Стив Wynn да го блокира.Договор потпишан во јануари 2010 бара Дин, претседател и извршен ДИРЕКТОР, да гласаат за својата и неговата поранешна сопруга акции во корист на Okada е кандидати "кои претставуваат малцинство на одборот," поднесување рече. Aruze е слот машина производителот и подружница на Okada е Универзална Забава Корп Преку неговите фирми тој поседува речиси 20 проценти од Дин Места.Стив Wynn и Elaine Дин секој свој околу 9 проценти.Саманта Стјуарт, потпретседател за односи со инвеститорите на Дин Одморалишта, не одговори на телефонски порака бараат коментар. Okada цел во противничкиот ре-изборот на членови на одборот Линда Чен, Џон А нови казино велика британија без депозит. Moran и Марк D. Schorr е јасно, но тој има направено не е тајна на неговата незадоволство од насоката на компанијата нови казино велика британија без депозит бонус. Okada тужена Дин на Јан.

11 во Кларк Каунти Окружниот Суд, кои бараат пристап до корпоративните финансии евиденција.Јапонски инвеститор, кој живее во Хонг Конг, се особено заинтересирани во детали на компанијата $135 милиони донација на Универзитетот на Макао Развој на Фондацијата, која беше најавена минатата година нови казино да биде изградена во biloxi. Okada наводно се противи на донација, која се состои од a $25 милиони придонес во Мај и посветеност за $10 милиони годишно, за 11 години.Тој, исто така сака да знае колку неговата инвестиција од $30 милиони евра во Дин Места за да помогне да се развие Macau казино проект во 2002 година беше искористена, според судот за евиденција.Дин Места рече Okada добил детали за донација и е наречен тужба обид да се "одврати вниманието" од спорот помеѓу Okada и други Дин директори над Okada е напор да се изгради Манила Bay казино во Филипини, потег Дин Места побарувања ќе се натпреваруваат со своите Macau својства.Според Дин Одморалишта, Okada беше отстранет како одбор е заменик претседател во октомври, но тој се уште е наведена како директор.Дин Места акции се зголеми $4.91, 4.39 проценти, среда за да ја затворите во $116.81 на Nasdaq Глобалната Одберете Пазарот.Гејминг компанијата нема да објави датумот за ослободување на четвртата четвртина или 2011 заработка.Аналитичарите анкетирани од Јаху Финансии се очекува компанијата да се извештај за четвртиот квартал заработка $1.28 по споделување на проценетите приходи од $1.35 милијарди долари.За 2011 година, Дин Места се очекува да се објави заработка $5.32 споделување на приходи од $5.29 милијарди долари..