Aplicaciones de casino para ganar dinero

loto квебек рулет en ligne

Сигурни, сите зборуваме дека "психичка' германски октопод дека правилно прислушувани Шпанија да ја ослободат Die Deutschen да тротоарот во среда е Светското Првенство полу-финален натпревар.Но Ед Pownall, Bodog е глобален ПР директор, отиде еден подобро, не само предвидуваат шпански победа, но правилно утврдување на конечниот резултат 1-0, како и.Прилично импресивно за човечко суштество, барем тоа е она што ние првично мислев.Потоа погледна во тоа Ројтерс клип малку поблиску, и сфатив дека Ед се чини дека да се зборува од место се наоѓа некаде во средината на Реката Темза!Сериозно, има некој, всушност, смета Ед е екстремитети?Уште поважно, е Octo-Ед подигање на Шпанија или Холандија во недела е финалето?Видете повеќе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre Ако одреден морски суштества да им се верува, па таму е навистина нема точка во мене пишување на оваа колона, или дури и ако јас не пишувам тоа, тогаш јас го може, како и да биде целосно про-Шпанија, дури и не се спомене земја на Павле октопод.Но, зошто верувам октопод покрај фактот дека тој е 5 и 0 досега, и има растечката листа на обожаватели?Тој дури и layed на листа долу на Калвин Ayre, и веројатно ќе победи Брок Lesnar во пулпата на оваа стапка.Живеат покривање на Павле се спушти во резервоарот беше на располагање, и како тој го одбра шпански за да победи на тај Луфтвафе беа на готовс да му даде закопани длабоко во Црна Шума за неговото предавство против татковина.Да се биде избран од страна на октопод не е сето она што е случува за Висенте дел Bosque страна, иако.Шпанија се далеку Германија најтешките тест на турнирот досега, и јас се уште не мислам дека двете страни се соочува со тим со вистинска светска класа потекло досега.Добро, Германија имаат тепани Англија и Аргентина на патот, ниту беше особено добар, иако.Аргентина беа попречени од страна на еден менаџер кој може да се врати на среќни апчиња беа бранители тој одбрани нешто да патувам со (е Никола Otamendi својот дилер или нешто?), и Англија беа и...Англија aplicaciones de casino para ganar dinero. Jogi Ниска ќе се повлече на сината cardy, сега festering со вошки и удирање исклучите право понг, да се дојде до ништо против тој е виден досега овој турнир, и сето тоа без еден од негова страна е lynchpins, Томас Милер.Веројатно замена, чека во неговото училиште униформа е Тони Kroos, кој беше откровение за неговото училиште е под-11 несакани последниот рок, но нема искуство во округот ниво.Во прилог на ова, турнир врвен стрелец во чека Давид Вила мора да биде лижење усните на можноста на За 'вртење круг на 18-wheel камион' Mertesacker, и ова би можело да биде, каде што Германците го изгуби.Тоа не би било churlish да укажуваат на тоа дека Шпанија може да стави четири минатото германскиот гол машина.Шпанија, во меѓувреме, се уште тврдејќи со слаби перформанси од Ливерпул е дама-момче извоз, Фернандо Торес.Замена на него со Cesc Fabregas, сепак привлечна тоа може да биде, најверојатно, ќе се зарие на кревкиот доверба на 'Ел Нињо' претворајќи го во токму тоа: дете.На Пиринејскиот земја едноставно не можете да го оставите тоа да се случи.Заедништво е нешто што ќе се дружат со овој тековната култура на играчи, и тоа не само затоа што повеќето од нив се игра за Барса.Германскиот фудбал е заживување ќе продолжи, тие го забавуваат на овој турнир, но Шпанија може да се докаже на еден чекор предалеку.Барем тие ќе се добие да го направи далеку со Павле Октопод, и Jogi е cardy.Или можеби тие би можеле да дури и го направи осум нозе fiend носат cardy.Што е полошо казна од се стави до смрт!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre aplicacion para jugar poker con amigos.