Lotro промена легендарниот објект слот

казино интензивна без депозит бонус кодови

Под притисок на секојдневна фантазија спорт (DFS) продолжува да расте поради извештаите дека федералниот обвинител издаде налог за индустрија е главниот трговски здруженија.Во петок, на Wall Street Journal објави дека на Илиноис-базирани Фантазија Спорт Трговска Асоцијација (FSTA) добил налог издаден од страна на обвинител во САД правобранителство во Тампа, Флорида.Веста доаѓа една недела по извештаите дека истите НИ правобранителство имаше свика големата порота за да се испита DFS индустрија за можни прекршувања на Нелегално Коцкање Бизнис Дело.На налог наводно, наредил FSTA да ги предаде копиите на својот состанок на одборот минути.Извор кажа WSJ дека истрагата беше заинтересиран да се потенцијална измама и/или антимонополските повреди, вклучувајќи DFS индустрија е поголем сајтови, веројатно DraftKings и FanDuel.Веста доаѓа топло на петиците на извештаи дека Одделот за Правда и ФБИ беа вршењето на нивната сопствена истрага за законитоста на DFS.Во меѓувреме, Њујорк јавниот Обвинител на канцеларијата, исто така, е љубопитство на друштвата интерните политики и контроли и Конгресот е притисок за расправи во DFS индустрија.ПЕНСИЛВАНИЈА има за цел ДА се ОГРАНИЧИ DFS ДА ИГРААТ КАЗИНО-КАНДИДИРА САЈТОВИ се чини дека нема ограничување на фронтови на кои DFS оператори ќе се најдат под оган.Помалку од 24 часа по Невада игри регулатори прогласи DFS да биде коцкање и рече DFS оператори тие мора да аплицираат за коцкање лиценци ако тие сакаат да се задржи служат Невада корисници, Пенсилванија законодавецот сака да ги ограничите DFS операции за сајтови се кандидира од страна на државата е лиценциран казино оператори.Претставник.Џорџ Dunbar, а Westmoreland Каунти Републиканците, е DFS поборник но сака да донесе некои правни јасност на сектор lotro промена легендарниот објект слот. Dunbar е бришење прашина бришење прашина исклучување законодавство тој предложи претходно оваа година дека ќе ја кодифицира законот експлицитно да се изјасни DFS да биде правна активност, доколку е спроведена преку сајтови, контролирани од страна на државата 12 лиценцирани казино оператори.Пенсилванија е Дом Игри Надзорен Комитет ќе се дискутира Dunbar е на ниво на својата седница во средата (21).Тоа е се очекува дека Комитетот, исто така, ќе гласаат за онлајн коцкање законодавство предложен од Rep многу o среќа казино coushatta la. Јован Payne, кои столици Комитетот.ИЛИНОИС ЗЕМА СЛАБО ПОГЛЕД НА DFS во Меѓувреме, игри регулатори во Илиноис се бара правно мислење во врска со компатибилноста на DFS сајтови со законот на државата.Во петок, Илиноис Игри Одбор портпаролот на Генот O ' shea, изјави Асошиетед Прес дека општото мислење на Одборот беше дека DFS сајтови се постапува спротивно на законот, со кој се забранува играње "игра на среќа или вештина за пари или друга работа од вредност." Назад во април, државата Rep loto квебек слот машини на интернет.

Мајкл Zalewski предложениот закон што би се изречно регулирани DFS активност, иако законот беше само stub и никогаш не доби никакви законски влечење.КОЛОРАДО КАЗИНА САКАТЕ ВО ЗА ЗАБАВА Понатаму запад, Колорадо Игри Асоцијација вели дека тоа е уште формулирање позиција на DFS прашање, но exec директор Lois Ориз, изјави Денвер Пост дека нејзината група е казино членови "мислам дека [DFS] треба да бидат регулирани" бидејќи DFS оператори "не се плаќаат никакви даноци токму сега." Ориз верува дека нејзината држава е казина треба да им биде дозволено да понуди DFS игри кои ќе се оданочува од страна на државата.Додека притисокот врз DFS е подготовка за некое време, Невада е декларација која DFS = коцкање се појавува да биде spurring се повеќе и повеќе држави за да се испита сектор повеќе тесно и да ги искористат цврста позиција на еден или на друг начин во врска со законитоста, регулација и кој добива да игра во овој базен.Дали Конгрес дела или остава DFS прашање до поединечните држави, регулирање и оданочување се доаѓа.Треба повеќе држави усвојување на Невада е став, DFS оператори кои во моментов работат со загуба и на тој начин не се имате било какви корпоративниот профит на оданочување – ќе мора да почнат да плаќаат данок на нивните приходи, а да не зборуваме за нови лиценцирање и усогласување на трошоците.И повеќето ако не и сите на овие трошоци ќе се пренесуваат на DFS играчи.Уживаат во овие златни дена додека можете, деца.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино интензивна без депозит бонус кодови.