Isle казино вклучена телефонски број

магацинот слот 0 renumber 1

Brobury Спорт најави дека тие ќе бидат затворање операции на Јан. 18, затоа на своите клиенти ќе треба да го исчистите од нивните сметки, пред тој датум.Лансиран во Септември isle казино вклучена телефонски број. 2008 година, компанијата успеа да генерира доволно играч база за да ги убеди своите приватни инвестиции поддржувачи да се задржи на светлата на било подолго.Додека ние се жали на нивното донесување, силно нивните изјави подготвеност (ако е искрена) да се направи во право со нивните поранешни customers магацинот на покер чипови тетоважа.

CalvinAyre.com ќе продолжи да ја следи ситуацијата и да се пријави назад треба да се јавуваат проблеми.Но Brobury е смрт не е само загрижувачки за играчи кои се уште имаат депозити на сајтот.Секој пат кога една од овие мали, неискусни и доволно финансирано операции оди под, целата индустрија на репутацијата зема хит магацинот на покер чипови слики. Brobury е предупредувачка приказна рефлектори на потребата да се има соодветна бизнис модел пред да одлучат да се влезе во (потенцијално) профитабилен онлајн gambing бизнис.Ова не 1990-тите повеќе, кога ќе може само бод заедно некои HTML код, отворете сметка во банка и сте биле во бизнисот.Како што е наведено, успешно лансирање на нов онлајн игри бизнис денес ќе бара цврста посветеност на колку што е US $500m, инаку, заборавајте тоа.Оваа индустрија ги третира неискусни мали тајмери како риба на покер масата.Храна за размислување... Тогаш повторно, Brobury управувана покер кожата на САД се соочуваат со Спојување на Мрежа, така што тоа е сосема можно дека тоа би можело да биде најновата жртва во тек војна против онлајн покер eCom.За евиденција, ова е втора Спојување на кожата да се свитка во првите две недели од 2011 година, по BigBetPoker смртта на известување пред една недела.Можеби Калвин Ayre навистина имаат кристална топка која им овозможува на него да гледаат во иднината магацинот слот 0 renumber 1.

(Знаете, ако ви се додаде "t" за да неговото име и заменети на "д" во Ayre за "о", може да се направи анаграм "визионер." Kinda морничава, шеф.) Ликвидноста е доволно тешко да се задржи – а камоли да се изгради – кога ќе заработи репутација за кои не се во можност да се добие корисници на нивните пари, кога тие го побараат тоа.Ова е направено уште полошо кога вашиот достапни месечен депозит волумен добива вовлечени од нето повлекување ајкули во вашата покер соба поради недостатоци бизнис модел.Како ние се обидовме да стрес време и повторно на овој сајт, на долг рок, прилагодувањето на вашата покер производ на потребите на ајкули само што ќе резултира во добивање на вашиот финансиски газ bitten off.Ова е доволно лошо за Спојување на Мрежа е сопственици, Sportsbook.com но проблемот се зголемува за мали underfinanced sportsbooks дека со нетрпение се пријавите за бела етикета само да се доживее нето финансиски мозоци надвор од нивните игри екосистем со ајкули да привлече гребло бараат bloodsucker бизнис модел кој Jen Ларсон врани за воведување на нејзината сопствена Спои микро-сајт.Мразам да се каже ние ви кажал така, Братче.. коцкање ограничени во сад. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање одморалиште во catskills.