она што слотови

треба да биде во ram меморија

Актер Роберт де Ниро и на своите партнери, готвач Nobu Matsuhisa и Холивудски продуцент Meir Teper, отвори Азија е првиот Nobu Хотел во Манила на Monday она што слотови.

De Ниро, неговите партнери и Melco Круна Забава директорите Џејмс Пакувачот и Лоренс Хо led лента за сечење, за време на големото отворање на 321-соба хотел во Градот на Соништата Манила Забава во Градот.На Nobu бренд е познат по 36 ресторани во 31 градови низ пет континенти.Денес, Nobu има осум хотели, вклучувајќи Nobu Хотел на Цезар Палас во Лас Вегас, кој беше отворен во 2013 година треба да се стави вашиот ram меморија во. "Нашиот партнер Готвач Nobu Matsuhita има воспоставено Nobu како глобален луксузни угостителство бренд и гости ќе искуство многу најдобри на Јапонската култура овде, во овој прекрасен хотел", рече Пакер.На Оскар-победа актер, исто така, рече дека тој би можел да се вклучат во нови потфати во Филипини она што слотови. "Може да има и други локации во Филипини.Еден ќе биде добро е Nobu Одморалиште.Ако ние го најде вистинскиот недвижен имот, право место, тоа е многу можно во иднина," Де Ниро, рече на прес-конференција треба да биде во ram меморија. Nobu Угостителство планира да отвори осум други Nobu хотели во наредните две години во Северна Америка, Блискиот Исток, Лондон и повеќе во Азија.НОВО ОДМОРАЛИШТЕ КАЗИНО ПЛАНИРАНИ ВО CEBU Филипините владата продолжува да ги охрабри странските компании да инвестираат во својата казино индустријата и изградба на мега-казино места, не само во Манила, но исто така и во други градови во земјата.Макао Ресурси Group Ltd и на Кинеско-Американските Игри Инвестиции Група планира да инвестира $650 за да купите 14-хектари (34.6 хектари) земјиште во Mactan, Cebu и да ја претвори во мега-casino resort наречена Mactan Слободно Градот.Новиот casino resort ќе функција три седум star хотели и high-end трговскиот центар и се очекува да привлече голем број на странски туристи, создавајќи над 6000 можности за вработување за локалните жители и генерирање милиони долари на даночните приходи.На Mactan градоначалникот препорачуваат и советот на градот.Ако советот го одобри проектот, тој вети дека ќе поднесе "без приговор" писмо до Филипините Забава и Игри Корп (PAGCOR). "Ова ќе им помогне на градот привлече дури и повеќе туристи.Таму исто така може да биде повеќе chartered летови до градот со оглед на казино пазарот е главно странци", рече градоначалникот сан мануел казино барање на кредит. Mactan Слободно Град се очекува да се отвори во 2017 сан мануел казино услуги на клиентите телефонски број. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сан мануел казино cuando abre.