работни места во холивуд казино чарлс градот

48 kingston poker and bumper pool table

Јануари 12, 2018, Малта – Wazdan, главните казино игри производител со производи покривање на слотови, маса игри и видео покер е назначен поранешниот Ранг Група извршен Џереми Падне како шеф на маркетингот и брендот додека именување ветеран ИТ специјалист Мајкл Follett како шеф на производот управување со Дејвид Ман во развој на бизнисот улога и Lauryn Данкан во копче за продажба улога со новите и постоечките клиенти.Падот е донесена до новиот улога по служи со Grosvenor Казина, Betclic и Потсетуваат на Игри, каде што тој беше сосема чувар за Bertil Бинго и Казино, како и MamaMia Бинго и Казино.Пред своето време во Wazdan, Пад беше со WebFusion и Нова Ера Публикување во високо-профил маркетинг улоги работни места во холивуд казино чарлс градот.

Follett е поранешниот Шеф на Потсетуваат на Јадрото на Потсетуваат на Игри, кои се одговорни за управување со производот стратегија и имплементација на системи и услуги 48 inch poker table top. Follett е исто така CRM специјалист и има значителна изложеност на консултантски услуги и приходи за изградба на околу клиент стекнување, задржување и reactivation.Ман има повеќе од една деценија, индустријата искуство, поранешен раководител на продажбата на Spigo по трошење на голем број на години со Вилијам Хил и Betway пред неговото назначување на Wazdan 48 round poker table top. Lauryn Данкан поранешен Раководител на Продажба и Маркетинг во NetRefer трае во текот на продажба и развој на бизнис улога во Wazdan и ќе даваат нејзините стратешки експертиза да помогнат расте бизнисот.Таа претходно бил Раководител на Операции во NetRefer по извршни позиции во С 48 kingston poker and bumper pool table.
А Скалилата во Јужна Африка и Hirst Ракување, нејзиното искуство опфаќа Европа, Африка и Азија следниве ангажман во Хонг Конг.Многу од Wazdan игри се напојува од страна на нивните иновативни suite на додадена вредност алатки, Нестабилноста Ниво, Двоен Режим на Екранот, Уникатен Коцка Функција и Режимот на Штедење на Енергија, кои обезбедуваат операторите со можност за активирање на повеќе функции наменети за подобрување на клиентите искуство и ангажман, подобрување на задржување, поттикнување продолжи да игра и да го даде повисок принос.Малколм Ferrante, Директор на Wazdan, рече: "Џереми, Мајкл, Дејвид и Lauryn сите споделување на нашиот единствен Wazdan визија, и сега поддршка бренд пенетрација, како и spearheading развој на голем број на инвестиции и понатаму да се зајакне нашата извонредна иновација во играта развој." Ferrante продолжение, "Ние веруваме дека нивната страст и професионализам во казино индустријата ќе ни помогне во нашата мисија да се биде индустрија е прв избор за слотови игри кои имаат извонредни карактеристики вклучувајќи ја и нашата светот-прва Нестабилноста Нивоа.Тоа е многу возбудливо време за Wazdan и ние ќе се прави понатаму големи најави во рок од МРАЗОТ, што навистина покажуваат нашата страст за игра одлуки." За повеќе информации посетете ја www.wazdan.com ЗА WAZDAN Wazdan е голем игри производител со производи покривање на слотови, маса игри и видео покер, како и лансирање на светот-прва реално време ingame 'Нестабилноста Ниво".Со портфолио од над 100 светска класа игри за размена на инстант игра и, што е најважно, паметни телефони, Wazdan е популарно портфолио вклучува наслови како Магија Целна Делукс, Valhalla и Диви Пушки.Претстојните наслови вклучуваат Los Muertos, Маите Ритуал и Капетанот Flynt, меѓу другите tsa слот op arabique koffer. Wazdan во согласност со MGA прописите, како и Curacao лиценцирање, и RNG тоа е да се користи во нивна игри е, всушност, заверена од NMi, што значи дека сите Wazdan софтвер е сигурен, фер и безбедна.Контакт: Едвин Одделение, Ogilvy ПР, (+356) 9920 7677 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre tsa слот koffer код vergeten.