кога е викторија казино отворање

ме однесе на muckleshoot казино

Во јужниот дел на Орегон, на федерално-ва Coquille Индискиот Племе се прави напредок на својот план за да отворите нова казино во градот на Medford по Бирото За Индијански Работи заврши на "административна нацрт на животната средина студија" за што предвидува развој.Според извештајот од локалните Mail Трибјун весник, племето сака да Го отворите Cedars На Мечка Крик на 2.42 хектари земјиште до неговата Мечка Creek Golf Course заврши со класа-две игри објекти.Во моментов дома да куглана и ресторан, сајтот за планираните казино е околу 170 км од Мелница Казино И Хотел, племето класа-три игри место во Северна Виткајте, Орегон, со Coquille Индијански Племиња во која се наведува дека проектот е дизајниран да помогне да се прошири своите "економски база".Сепак, Coquille Индискиот Племе мора прво да се имаат земјиште-во-доверба апликација за развој одобрени на федерално ниво, која неопходна подготовка на влијанието врз животната средина студија.Иако Бирото За Индијански Работи е зад себе во однос на неговите очекувани распоред за целосен извештај за планирани Џексон Каунти место, прелиминарните наоди сега се објавени на локалните функционери со целосна заклучоци не се очекува пред есен.Но, прелиминарните наоди се веќе повлечени од огромен гнев од Medford службени лица за наводниот неуспех на Coquille Индискиот Племе соодветно адреса на загриженоста во врска со криминал, транспорт и економското влијание на развојот.Исто така, во градот има осуди група за неуспехот за означување на алтернативни локации за неговото казино и за отворање на вратата за повеќе племенски игри во Орегон кога е викторија казино отворање. "Создавање на овој преседан ќе го направи тоа повеќе веројатно дека племето и други слично наоѓа племиња ќе продолжат ваквите случувања и во иднина," град адвокат Lori Купер напиша во писмо до Бирото За Индијански Работи потценувачки планираните казино. кога е vernon падови казино reopening по covid-19.