казино во близина на новиот град се снаоѓаат

казина во близина на мене со рулет маса

Некои 36 осомничените биле уапсени во Кина Провинција Жеџијанг во врска со масивна онлајн коцкање прстен.На биста вклучени околу $75.8 милиони евра и за 810,000 членови, претставници објави во четвртокот.Операцијата била поставена од страна на банда, полицијата рече.Тоа се зголеми од кога започна минатиот септември, така што тоа е потребно да се ангажира 150,000 агенти, полицијата додале.Истрага потекнува минатиот декември, кога Jiaxing полицијата рекоа дека еден локален жител, наводно, бил промовирање онлајн игри на платформа на WeChat.Полицијата уапси осомничениот во јануари.Во Мај, локалните полицијата извршила рации на банда работењето.Апсењето се одржа во Чонгкинг Општината, Шенжен, и Chengdu.Оваа недела, Кина Xinhua News Agency рече дека полицијата продолжува да се испита работата.Онлајн коцкање е природен outgrowth на одлуки нелегално коцкање, освен во два национални игри на среќа кои не се смета коцкање," Уво додаде казино во близина на новиот град се снаоѓаат. "Кој е да се каже на полициска рација не беше насочување на работата што не успеа да ги плати исклучи?" Уво понатамошни праша: "Колку од 810,000 се претставници?Веројатно повеќе од неколку.Мислам, кој има пари да се коцка?Тоа не се случува да бидат сиромашни луѓе." Апсењето се очекува да продолжи, Уво потврди.

"Како Кинески каже: Убие кокошка, се плашиш на мајмун," Уво додаде казина во близина на портланд орегон слотови. "Овие апсења се би требало да има демонстрација ефект — ги плаши луѓето, но ако само 36 се фатени на стотици илјади, шансите да ми изгледа прилично добро (0.0044444444444 проценти од 810,000 или 0.024 проценти од 150,000)," Уво објасни.Ако властите уапсија секого, која ќе вкупно стотици илјади луѓе, "тие нема да имаат доволно затвори за секого.Така, тие целна прстен лидери," Уво објасни.Исто така, Уво потврди криминалци кои се вклучени со коцкање прстен може да бидат поврзани со други нелегални активности. "Секогаш кога ќе се инкриминираат нешто, таму се случува да биде поголема шанса дека куќата е ангажирана и во други работи што исто така е нелегално," Увото рече.Примерите може да вклучат рекетирање и перење пари.Австралиски и Cambodian казина може да биде перење на пари, Уво тврди казина во близина на мене дека имаат слот машини. "Истото може да се каже на службените лица кои се подмитил да се овозможи тоа да се случи под нивните види.Тие, исто така, треба да се перат своите пари," Уво наводи.Минатиот месец, Кина Јавна Безбедност Министерот Зао Kezhi вети дека ќе го запре онлајн коцкање одвива преку националните граници.Неколку коцкање прстени се од затворен.Исто така, Кинески официјални лица неодамна побара од Филипини да се забрани онлајн коцкање.Многу од тоа се очигледно насочени кон оние кои се од Кина.Филипини Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) има наместо престана да прифаќа нови лиценца апликации за Филипините Префрлани Игри Операции (POGO) казина во близина на мене со рулет маса. PAGCOR раководител на оф-шор игри, Виктор Padilla, тврди дека ниту еден од Филипини лиценцирани POGOs се Кинески државни компании, ниту, пак, целна коцкари во Кина.Кина ја повика Филипините владата да преземе "бетон и ефективни мерки" против оператори прифаќање игра од Кина.Исто така, Кинески официјални претставници имаат "сериозна загриженост" што граѓаните се принудени во роб-како работна сила во услови кога тие се на работни места во Филипини оф-шор игри мрежи.Многу Кинески луѓе се ангажирани од страна на POGO центри за повикување.Тие работат како сервис претставници, зборува со странски клиенти во нивните родни Мандарина дијалект..