Maksud покер лице далај bahasa melayu

леле класичен најдобри во слот предмети

Флорида е Seminole Племе започна уште националната ТВ кампањата во понеделник повика државата да ја прошири својата игри компактен, која ќе истече на јули 31.На тема "Партнерство," вториот во серијата на реклами карактеристики Флорида стопанската Комора на извршниот ДИРЕКТОР Марк Вилсон и Ресторан и Поднесувањето на Здружување извршниот ДИРЕКТОР на Керол Довер велејќи дека Seminole компактен е добро за Флорида и економијата, додека контролирање на проширување на игри maksud покер лице далај bahasa melayu. "Флорида се менува, која е причината зошто ние треба да се прошири на компактен и ограничување на коцкање.Менување тоа може да доведе до проширување на коцкање, кој едноставно е неприфатливо за една држава која има работено тешко да се зголеми нејзината економија и развој семејна-пријателски слика," Вилсон рече maksud craps далај bahasa melayu. "Бидејќи Seminole компактен стапија на сила, тоа е генерирана повеќе од $1 милијарди долари во државните приходи, за образованието, здравствената заштита и ветерани' услугите", рече Довер maksud казино далај bahasa малезија. "Ние не може да си дозволи да ги изгуби овие витални долари." Првиот оглас беше емитувана во Tallahassee минатата недела, еден ден по Флорида Претставник Dana Млади поднесе сметка за предлагање на два дополнителни казина во Јужна Флорида и слот машини на куче песни во Палм Бич и Ли жупании, кои ги остава Seminoles надвор од сликата.На 30-вториот ад рече дека "историски компактен" обезбедува "контролирана, профитабилни и безбедно" коцкање во Флорида.Племето е фирма за односи со јавноста, рече во понеделникот дека проширување на компактен ќе се создаде повеќе од 15,000 работни места и да ги зачувува 3,000 сегашни работни места.Државата може да изгуби повеќе од $260 милиони евра годишно, ако компактен не е обновен или обновуваат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre леле класичен најдобри во слот предмети.