леле класичен најдобри во слот предмети

не мора да плаќаат даноци за коцкање добивки

Картичката Играч на Покер Турнеја (CPPT) во моментов е На Велосипед Казино во Калифорнија оваа година Големите Покер Oktober фестивал.Серијата турнири веќе крунисан неколку победници, вклучувајќи Triet Нгуен, кои се долу на инаугуративната $245 купи-во NLHE случај да победи $78,222 леле класичен најдобри во слот предмети. Сега, на многу очекуваната главниот настан е во тек, и тоа е сигурно да се толпата-pleaser.На 1,100 долари купи-во NLHE турнир нуди загарантирано награден фонд од $500,000 леле класичен најдобри во слот хантер. Таа има три почнувајќи летови, првата на која што ќе се одржа вчера.Останатите два ќе се види и денес и утре, но играчи, исто така може да се купи директно во Ден 2 користење на турнирот е Квантна Турнир формат.Квантна им овозможува на играчите да купуваат директно во одредени настани за различна цена, во овој случај, тоа е $4,300 леле класичен најдобри во слот liste. Оние кои ги искористат предностите на Квантната формат ќе започне со 120,000 во чипови.Минатата година, на истиот настан привлече 550 вкупно записи.Ова овозможи на наградниот фонд да префрли до $673,180 – значително повисоки од $500,000 гаранција и на турнирот беше конечно победи со Андреј Мудрост, 23-годишниот рекреативни играч, надвор од Калифорнија, кој го зеде дома голем котел во вредност од $165,025 не мора да плаќаат даноци за коцкање добивки. Главниот Настан ќе заврши во октомври 21, доведувајќи до затворање на 17-настан серија.Се уште постојат опции на располагање на оние кои сакаат да учествуваат за да се сними на паричната награда, вклучувајќи неколку сателити.Постојат сателит турнири ќе се одржи денеска во 12 ЧАСОТ, 4 ЧАСОТ, 7 ЧАСОТ по локално време за да се купи-во само $200 (првите шест сателит турнири се одржуваат во вторник и среда).Исто така, постојат две Квантна влез сателит турнири, кој ќе се одржи утре во 4 ЧАСОТ и 8 ЧАСОТ по локално време со buy-in од само $450 дали мора да се плати данокот на добивки од игри на. На Велосипед секогаш е еден од CPPT омилените места.По завршувањето $50 милиони facelift во 2015 година, таа стана популарно одморалиште на Калифорнија брег.На Квантната Турнир формат, кој беше воведен од страна на казино е турнир директор, Mo Fathipour, има, исто така, помогна да се привлечат играчи кои не сакате да губите време во работа преку отворање на летови.Тоа, исто така, е речиси одреден начин да се обезбеди било наградниот фонд гаранција ќе се исполни, ако не се надминати, земајќи ги малку притисокот на казино.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дали ќе треба да плаќаат даноци на индиски казино.