дали ќе треба да плаќаат даноци на индиски казино

возраст да одат во казино

Традиционалните стереотипи околните слот машина играчите не jibe со реалноста, според една нова студија од Сенди Чен, асистент професор на Угостителството Менаџмент во Орегон Државен Универзитет-Каскади.Во целосен контраст на клише на сиромашните, необразованите високи feverishly кутии неговата или нејзината социјална сигурност проверете во машина, Чен студија идентификувани типичен слотови играч како женски сопствениците помеѓу 55 и 60 години со некои колеџ образование и годишни приходи во домаќинството над $55k.Орегон станица KTVZ се изјасниле дека Чен класифицирани слотови играчи во четири категории.Утилитаристички коцкари се бараат за да избегнете здодевноста повеќе од постигне голема payday и може дури и да добие доволно уживање од само гледа другите игра машини.Возбуда коцкари се избегне прогресивна машини бидејќи исплати се премногу ретко да ги задоволи нивните желба за возбуда на победа.Повеќенаменски коцкари се помлади, поверојатно да се биде сингл, помалку образованите и пониски по социо-економски скала, кој се игра за забава и извршување на payday, и се повеќе привлечени кон темата игри.Релаксација коцкари двајцата беа подобро образовани и финансиски добро-оф, кој го играше за забава и социјализација и ретко се одигра надвор сет деноминација, кој во просек на 25-центи на $1 по спин.Чен студија исто така покажа дека над 60% од испитаниците се приоритетни мали, чести исплати за машини кои плаќаат поголеми количини поретко.Само една третина од играчите приоритетни прогресивна џекпот машини, но 70% од оние кои не наведува Тркало на Среќата како и нивните прогресивни на избор.Помалку од една петтина од играчите изјави на изборот за темата игри, но и на оние кои не, на повеќето популарни теми беа игра емисии, акциони филмови и одборот игри.Приклучоци Или Подобро е најпопуларниот видео покер игра, проследено со Deuces Диви и Двојно Двојно Бонус.РОДЕН е на ОВОЈ НАЧИН посебна студија од страна на истражувачите се поврзани со Амстердам Институт на Зависност Истражување е додадена тежина на теоријата дека проблемот коцкари се роди, не се направени.Во презентацијата на минатиот месец Европскиот Колеџ на Neuropsychopharmacology на Конгресот во Виена, истражувачите опишан како функционална магнетна резонанца на патолошки коцкари' мозоци покажаа зголемено ниво на активност во споредба со мозокот на луѓето без коцкање прашања кога секој предмет што е замислено исходот од коцкање игра.На "ненормално зголемена награда век' прикажани од страна на патолошки коцкари прави "overoptimistic во однос на коцкање резултати." Идејата дека проблемот коцкари се раѓа и не се направени додава доверба за истражување и од Медицинскиот факултет Харвард и владата на Британска Колумбија, која ги покажа зголемување на достапноста на коцкање опции не се создаде повеќе проблем коцкари.Тоа, исто така, директно побива тврдењата неодамна направени од страна на Северна Америка спортски лиги дека дозволувајќи им на една игра спортски обложувања значи "многу нови коцкари ќе биде создадена." ВЕЛАТ СИРЕЊЕ И ЗАШТЕДИТЕ CHEDDAR Заштеда на проблемот коцкари од себе е оправдување зад Австралиската влада предложен од коцкање реформски закон, кој ќе бара на земјата клубови и хотели за да инсталирате доброволно precommitment технологија на своите видео покер (pokie) машини.Клубовите ќе го носи тежината на овој технолошки топ-на плус 'надзорниот леви' за да ја финансира владата надзор на планот.Вкупната цена на инсталирање на precommitment технологија на нацијата огромни залихи на pokies вредност се проценува на до $400m.Сепак, Нов Зеланд дизајнери Игри Inc.велат дека тие го развиле алтернативна систем кој ќе чини само $15 милиони да се инсталира.Системот користи видео камери во врска со лицето технологија за препознавање за да се утврди дали играчот со користење на машината била означена како проблем коцкар.Машината ќе остане функционира се додека не се потврди дека играчот е во ред.Мартин Расположи, извршен ДИРЕКТОР на pokies доверба Паб Добротворна организација, изјави Fairfax Веста дека Игри Inc.'s систем е "иднината", бидејќи тоа е "единствениот систем кој не се потпира на човечки елемент може да обезбеди луѓе се исклучени од секој игри соба во земјата." Но, критичарите истакнуваат дека системот не би се спречи просечната punter од повремени overspending, една дадилка-држава заштита дека анти-коцкање видови се стави на тешки притисок врз владата за да се обезбедат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дали ќе треба да плаќаат даноци на индиски казино.