Reveillon ноел казино barriere бордо

witcher 1 генерал покер секогаш да победи

забелешка од Фич Рејтингот Inc вели дека е "здрава доза на скептицизам" меѓу инвеститорите за заштеди на трошоците, најверојатно, да биде генерирана од тековното коло на спојувања и стекнувања во казино технологија снабдување сектор.било на спојување се занимава вклучуваат размислувања, кои вклучуваат користење на позајмените пари, како и парични резерви се чуваат од страна на стекнување на компаниите.т а воведниот сесија за индустрија газдите во текот G2E, Џејми Odell (вклучувајќи го и третиот од лево), главен извршен директор на Австралија-базирани слот машина производител Aristocrat Слободно Ltd, се споменува јавно котираните агрегат фигура – за заштеда на трошоци од спојувања и превземања веќе најави од US$600 милиони евра.Тој додаде тоа "може да биде повисока".е компанијата соопшти на јули 7 дека тоа е за да се здобијат со САД-базирани слот машина производител на Видео Игри Технологии, Inc за НАС$1.28 милијарди долари во готовина.ut Фич рече во својата answer: ___________________________ note: "Таму е распространета видите кај инвеститорите Фич зборуваше за тоа про форма потпора на добавувачите беше непријатно висока пост-донесени, особено за Научни Игри Корп, и таму беше здрава доза на скептицизам за синергија проценки предвидено." n август 1, Научни Игри рече дека ќе се стекнат со сите извонредни акции на слот машина специјалист Bally Технологии, Inc за НАС$83.30 по акција во готовина, за вкупно трансакциска вредност од околу US$5.1 милијарди, вклучувајќи нето долгот од околу US$1.8 милијарди долари.Стекнување, ќе бидат финансирани со долг и парични средства во благајна, тоа го рече.nalyst Кристофер Џонс на Telsey Советодавната Група во Њујорк се вели во забелешка на август 1 во однос на тоа што се работи: "Про форма потпора, треба да биде примарна грижа со амбициозни синергија проценки среде предизвик опкружување при работа." e додаде: "Ние проценка на про форма компанија ќе биде 8.3 пати применети и 6.3 пати по околу US$220 милиони евра од трошоците на петлите и US$100 милиони евра на unrealised цена синергии останатите од пред WMS и SHFL придобивки." Г-дин Џонс беше однесуваат на Научно-Игри' апсорпција на Чикаго-базирани слот машина производител WMS Индустрии Inc во САД$1.5 милијарди применети се справи објавен во Март 2013; и индиректно на SHFL entertainment Inc, што Bally Технологии објавен во ноември 2013 имаше стекнато во US$1,3 милијарди применети трансакцијата.чеша, рече во својата најнова белешка: "Научни Игри бранеше синергии со обезбедување примери, вклучувајќи потреба R&D [истражување и развој] за само еден оперативен систем, со користење на истата лиценца преку повеќе платформи и консолидирање на содржината на библиотеката." страствен Baazov (вклучувајќи го и вториот право), извршен ДИРЕКТОР на Канада-базирани Amaya Игри Група Ад, изјави, за време на G2E дека тој го виде тековното коло на спојувања детерминирани првенствено од состојбата на пазарите на капитал.e изјави: "Имаше еден период на време кога кредитни стапки стана толку ниско, и секој беше седи на толку многу капитал – и во U reveillon ноел казино barriere бордо. имаше многу tapering во однос на обврзницата пазари, итн желба по ѕвезда слотови.
– [така] го создал овие можности." маја во јуни објави дека е стекнување на приватно одржа Oldford Group Ltd, матична на онлајн покер брендови PokerStars и Full Tilt Покер, за НАС$4.9 милијарди долари.р Odell на Aristocrat имаше изјави за време на G2E дека консолидација во слот машина сегмент се должи во дел од казино оператори да се одговори на глобалната финансиска криза од 2008 година и во наредниот период на опоравување со нарачување помалку нови машини.e рече замена налози за машини во U. пазарот беа "50 проценти пониска" 2013-14 отколку биле прогноза од страна на индустријата три години порано.onetheless на цените на капиталот на некои од целните компании имаат јасно корист од додворување процес, создавање предизвици во однос на тековната споделување на цените на целна фирми, наспроти нивниот потенцијал заработуваат моќ.сојузник Технологии " цена на акција затворен во US$60.17 на јули 31, ден пред објавувањето на Научни Игри наменети за стекнување, според податоците од Nasdaq.кога суди според пазар capitalisation Bally Технологии, во моментов е и историски гледано, многу поголем компанија од Научни Игри witcher 1 генерал покер 2 глава.
Bally Техника имаше пазарот capitalisation на US$3.08 милијарди долари на крајот на бизнис во Њујорк во четвртокот.Научно-Игри' на пазарот capitalisation тој ден беше само под US$784.7 милиони долари – речиси четири пати помал.чеша, рече во својата најнова белешка: "[Казино] Оператори се чинеше малку agnostic на консолидација, со еден велејќи дека тие ќе продолжи да инвестира во игри само до степен што тие го произведуваат е потребно враќање на инвестицијата (ROI), кој ќе го задржи на добавувачите во провери." ut Patti Харт (на сликата трети право), извршен ДИРЕКТОР на Меѓународната Игра Технологија (IGT) – компанијата наскоро да се стекнат – изјави за време на G2E дека технологијата добавувачите беа во апсорбирање на ризикот од инвестициите во име на целата казино индустријата во однос на R&D за нови игри witcher 1 генерал покер секогаш да победи. Ние сме само индустрија може да се мисли на што се трошат на сите наши R&D долари пред клиентот може да ги доживее нашата игра [производ].И така, профилот на ризик на кои што е прилично висока," рече Г Харт..