казино astral бонус sans депо

е четирите ветрови казино нови бивол затворени

Две неидентификувани припадници на Далечинскиот Коцкање Асоцијација (RGA) го започнаа судски постапки против грчката влада за наводно slowrolling нивните онлајн коцкање лиценца апликации со цел да се обезбеди пристоен цена за продажба на владата удел во OPAP обложување монопол.Во јули, две анонимни друштва поднесени онлајн коцкање апликации со Грција Игри Комисија (HGC) и Министерот за Финансии, само за да имаат HGC барање да не биде соодветна владина агенција одговорна за такви работи, додека Министерот не успеа да одговори на сите во рамките на временска рамка диктирани од грчкиот закон.Иако RGA одби да одредите која две од неговите членови беа поднесување на жалбата, Betfair и Вилијам Хил имаше објавен во јули дека тие ќе поднесе нивните онлајн коцкање апликации со грчките власти.На RGA тврди дека два грчки тела, наведува во жалбата беа надлежните власти со сила да се справи со апликации, подигање сомнежи како да вистинскиот мотив зад бирократските одложувања.Во 2011 година, Грција издадени две дузина привремени лиценци за онлајн коцкање фирми, но овие лиценци се повлече во ноември 2012 година казино astral бонус sans депо.
Еден месец подоцна, Грција објави дека ќе се прошири OPAP онлајн монопол на спортски обложувања и случаен број генератор игри до 2020 година казино asuncion од worest парагвај. Европскиот Суд на Правдата прогласи овој план да биде нелегално, што доведува Грција да достави ревидиран план, кој Европската Комисија bigwigs се уште mulling.Грција е особено отсутен од последните ЕЗ missive chastising други државни монополи во текот на нивниот анти-конкурентните политики.Грција биле повеќе или помалку нареди да го продадат својот 33% удел во OPAP и други државни средства за да им помогне врати €240b спас ја доби во 2010 година преку Европската Унија и Меѓународниот Монетарен Фонд.На RGA одамна се одржа на позиција дека Грција напорите да се зачува онлајн игри на пазарот како one-stop shop, како е можно подолго се должи на неговата желба да се извлече најдобра можна цена за средства продажба.На €652m продажба на Emma Делта конзорциум беше најавен во Мај, но не е финализиран до август е четири правец на казино во јужна виткајте ги отворите. RGA извршен ДИРЕКТОР Clive Hawkswood предложи на грчката влада акции се остави отворена за компензација не само од онлајн оператори неправедно затворени излезе на пазарот, но исто така и од OPAP инвеститори, "до степен до кој тие може да се доведе до веруваат дека OPAP не имаат монопол." Hawkswood, исто така, ја обвинува грчката влада за краткорочно размислување, истакнувајќи дека на онлајн пазарот со многу лиценцирани компании ќе се обезбеди здрава даночните приходи за пари-подјармат земјата каса, наместо зголемување на владата расходи на непотребни судските постапки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е четирите ветрови казино нови бивол затворени.