сите начини да се победи покер

колку години имате да биде на зголемените орел казино

Филипини коцкање регулаторот најави дека велика БРИТАНИЈА-листата технологија снабдувач Playtech сега е монопол на услуги на RNG казино игри на земјата онлајн коцкање licensees.Во меморандумот од септември 26 добиени со CalvinAyre.com, на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) објави дека Montford Inc.е сертифициран како Игри на среќа Софтвер Услуги за Филипините Префрлани Коцкање Оператор (POGO) licensees сите начини да се победи покер. Montford е опишан во огласот како "дистрибутер на RNG-базирани [случаен број генератор] игри развиена од страна на Playtech." PAGCOR вели дека "до денес, само Montford Inc.има издадено на акредитација и овластување да работат како Игри на среќа Софтвер на Услуги.На тој начин, само RNG-базирани игри дистрибуирани од страна на Montford е дозволено да се користи од страна на нашите POGO licensees." Оваа нова рестрикција е "ефикасни веднаш" и POGO licensees "да се најде со користење на игри развиена од страна на неовластено обезбедувач на услуги, или оние кои се вклучени на услуги на игри на среќа софтвер услуги не се акредитирани од страна на PAGCOR, ќе му се изрече на соодветните demerits и административни казни." На краток рок, казна за да продолжите да ја користите RNG игри, освен Playtech е наметнување на 20 казнени поени како се нарекува во PAGCOR е оф-шор Игри Регулаторната Прирачник (OGRM) сите u може да се јаде круна казино. "Продолжи неусогласеност" со новиот RNG монопол "ќе ја гарантира за привремен престанок на вашите операции и конечното поништување на оф-шор индустријата за лиценца на erring POGO licensees." PAGCOR допрва треба да укажуваат на тоа дали има намера да издаде акредитација на други RNG игра услуги сите свод содржината казино heist. Playtech несомнено произведува некои квалитетни RNG игри, но, како еден POGO стекнувачот се довери на CalvinAyre.com, "ние не можеме да се повлече од сè и само што нудат Playtech.Тоа е смешно." Playtech е нов монопол во текот на POGO пазар кој опфаќа најголемиот дел од Азија-соочува онлајн коцкање оператори – дефинитивно го става оператори во нешто што се врзуваат.Не може да им помогне, но се мислам на Хенри Форд, легендарниот цитат за опции се соочува Модел Т купувачи: "Можете да имате на вашиот автомобил во било која боја сакате, колку што е црна." Можеби овој нов монопол е она што Playtech мислеше во јули кога го рече тоа беше преземање на чекори за да го "заштити Playtech позицијата во [Азија-Пацифик] регионот и да се вози приходи." Во времето, Playtech е акции имаше фрли повеќе од една четвртина од нивната вредност се должи на компанијата предупредување дека новите учесници на пазарот создал "особено агресивни цените на животната средина." Playtech е значаен сива боја и црно-пазар Азија се соочуваат со операции имаат докажано и возачот на компанијата приходи и својата Ахилова пета, кои се предмет на ненадејна шокови, како и локалните полициски сили започне crackdowns на Playtech е Азиски-соочува партнери.Производот има уште да се започне, но Playtech исто така, ужива во казино онлајн монопол во Полска, откако беше избран како единствена технологија партнер за "eKasyno' нуди на лотарија и игри монопол Totalizator Sportowy.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку години имате да биде на зголемените орел казино.