кралската аце казино исплата верификација е-пошта

куче пријателски казино во државата вашингтон

Широк спектар на настани во возбудлив Лондон места што се нудат да се делегати на 2 февруари, 2017 (Лондон) – iGB Филијалата, водечки информации на услуги за iGaming филијалата индустрија, најави мрежи распоред за оваа година Лондон Филијалата Конференција (LAC). • Добредојдовте пијалоци, спонзорирана од страна WPN Филијали (четврток, 9 февруари 2017, 16:00 – 18:00): Да се започне работи надвор, таму ќе бидат добредојдени пијалоци во Grange Кула Мост Хотел во четврток од 16:00 часот кралската аце казино исплата верификација е-пошта. • Отворање на ноќта вмрежување партија (четврток, 9 февруари 2017, 20:00 – 02:00): официјалниот LAC отворање партија, ќе се одржи на Револуцијата бар во Америка Плоштад, Кула на Ридот (што е 5 минути одење од официјалниот хотел).Тоа ќе ви донесе заедно igaming филијалата на заедницата за да се исполнат и се израмни со другите делегати патување од близу и далеку.Службен вмрежување партија (петок, 10 февруари 2017, 21:00 – доцна): службен вмрежување партија ќе се одржи на Синдикатот бар, во близина на Св Кетрин Доковите.Местото е идеално за вмрежување со потивко место за бизнис дискусија и пожив пред соба за шанса за удар исклучи некои пареа.На местото на случувањето е 5 минути одење од официјалниот хотел и ќе биде во можност да го нарачате храна на Синдикатот од 20:00 часот куче пријателски сместување казино нов јужен велс. • iGB Филијалата Награди (сабота, 11 февруари 2017, 20:00 – доцна): На iGB Филијалата Награди 2017 започне в сабота 11 во Пивара во срцето на Градот на Лондон.Присутните ќе ја доживее извонредно '1,001 Ноќи' тематските место со змија charmers, стомакот танчери и традиционалните décor куче craps на јога мат.

• Недела Сесија, спонзорирана од страна Intertops (недела, 12 февруари 2017, 13:00 – 16:00): Конечно, на традиционалниот недела Сесија, спонзорирана од страна Intertops, ќе започне во Црниот Коњ во Топола, на една кратка прошетка од официјалниот хотел.Делегатите се поканети да се престане со пред фаќање на летови и возови дома, и да се каже вашиот farewells на старите лица, нови пријатели и потенцијално нови бизнис партнери во релаксирачка средина.Сите настани ќе бидат отворени за делегати да LAC, како и Финансиски Партнери Експо, кој е ко-лоцирани во ExCeL.iGaming Бизнис' раководител на операции, Shona О ' донел, коментира "Ние сме многу возбудени да објавиме нашата вмрежување распоред за Лондон Филијалата Конференција 2017. "Лондон е една од повеќето различни градови во светот и со разновиден спектар на барови и ресторани, ние сме сигурни дека делегатите ќе се најде на настани и пријатни и конструктивни куче пријателски казино во државата вашингтон. "Оваа година LAC ќе имаат некои од најголемите филијалата конференција настани на рекорд и ние се надеваме да се обезбеди најдобрите вмрежување искуство за сите присутни." Лондон Филијалата Конференција и Финансиски Партнери Експо се одвива помеѓу 9 – 12 февруари во своето ново место на ExCeL, со повеќе од 5,000 делегати и изложувачи очекува да присуствуваат.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За iGB Филијалата iGB Филијалата е филијалата-соочува бренд на iGaming Бизнис.Таа организира трите најголеми филијалата настани во индустријата – LAC, AAC и BAC – како што неодамна најави Нордиските Филијалата Конференција.Своите конференции обезбеди платформа за соработници да научат од индустријата е најдобро време на конференција посветена распоредот, и да ги задоволи филијалата менаџери од големи и зголемувањето на операторите и двете на изложба кат и во текот на добро присуствуваа настани за вмрежување.Ваквата конференции се единственото место каде што може да се поврзат со големи количини на филијали одеднаш.За оператори, конференции се од витално значење за зголемување на нивната партнерските мрежи.iGB Филијалата, исто така, обезбедува бесплатен iGB Филијалата списание.Со висок квалитет, содржина и силна дигитални и печатени следното, тоа продолжува да биде посветен само списание во филијалата индустрија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино блиску до destin fl.