она што на времето не foxwoods казино блиску

nouveau казино en ligne francais

Треба да се отвори во пролетта 2017, на 500 милиони долари Ilani Казино Одморалиште, развиени од страна на Cowlitz и Mohegan племиња во близина на градот Ла Центар, Вашингтон, неодамна најави два големи работници.Според Колумбо, два извршни директори, кои заедно поседуваат повеќе од десет години казино искуство, ќе пополнување на позициите на заменик претседателот на игри и човечки ресурси.Ал Muma ќе послужи како казино е заменик претседател на човечки ресурси и ќе го надгледува вработување за казино и структурирање на нејзината внатрешна инфраструктура.Џефри Вокер ќе ја преземе позицијата на заменик претседателот на игри и ќе управувате со игри на среќа во казино, според новинската агенција.Во соопштението, Ilani е генерален менаџер и претседател, Кара Fox-LaRose, рече, "Тоа е од клучно значење за успехот на Ilani дека ние го ангажира најдобри казино и игри професионалци.Двете Ал и Џеф има работено на некои од најдобрите особини во земјата," како што е соопштено од страна на новинска агенција. Muma беше претходно вработени во Мала Река Казино во Мичиген, Snoqualmie Казино во Snoqualmie, и на Treasure Island Resort & Casino во Минесота.Вокер беше вработен на Mohegan Сонцето Pocono во Пенсилванија, како заменик претседател на маса игри.На почетокот на оваа година, Cowlitz племе скрши земјата за Ilani само исклучување на Меѓудржавни 5 во Северна Кларк Каунти и големиот отвор е закажан за 17 април, 2017 она што на времето не foxwoods казино блиску.
Планови за казино вклучува најмалку на 100.000 квадратни метри на игри кои ќе куќа 2,500 слотови и 80 табели, 15 ресторани, мало и барови, и предвидува вработување на стотици луѓе nouveau казино francais en ligne. Ilani се наоѓа на 152 хектари земјиште што Бирото за Индијански Работи (BIA) сместени во доверба после долги 10-годишниот процес на ревизија.Стекнување водела со казино противници, сепак, на јули 29 D nouveau казино francais en ligne avec бонус sans депо. Коло Апелациониот Суд, во голема одлука, еднострано со BIA.Јазик содржани во 2009 година U. Врховниот Суд одлука во Carcieri v nouveau казино en ligne francais. Salazar се користи како детерминанта.Судијата во случајот потврдена пониска одлука на судот и откриле дека во 1934 година племе беше "под федералниот надлежност" и тоа право да го имаат земјиште земени во доверба како резервација.По поразот на сојузниот жалба, Confederated Племиња На Големиот Ronde Заедница во соседните Орегон откри дека планира да го преземе својот случај спротивставени на отварањето на казиното на сад Врховниот Суд.Формално барање, допрва треба да се поднесе..