Catalogue promo geant casino nimes

како да ги блокирате сите коцкање сметки

Во Калифорнија, план од Wilton Rancheria да се изгради $400 милиони casino resort во јужниот дел на Сакраменто Каунти, наводно, останува во опасност и покрај племето изрече минатата недела дека сад на министерството за Внатрешни работи имаше одобрени од својата земја-во-доверба апликација.Според извештајот од Сакраменто Пчела весник, федералната агенција имаше согласи на договор за јануари 19, кој е поранешен Претседател Барак Обама е крајната цел ден во канцеларија, но не е официјално потпишан поради следните цел од влезните Претседателот Доналд Трамп да се одржи "сите Сојузна Регистрирај документи" се додека тие можат да бидат разгледани од страна на неговиот тим.Весникот објави дека федерално-ва Wilton Rancheria сака да изгради дванаесет-приказна хотелот заедно со спа, на 30.000 квадратни ft настани простор, фитнес центар и казино со 2,000 места и 84 игри маси на 35.9-акра парцела во градот на Елен Grove само на југот на државниот капитал на Сакраменто, но прво треба на сад на министерството на Внатрешни работи да се одржи на земјата, кои се купени од недвижен имот инвеститорот На Хауард Хјуз Корпорација, во доверба catalogue promo geant casino nimes.
"По 58 години без дом, нашиот народ конечно ќе имаат земјиште," читај изјавата од Рејмонд Hitchcock, Претседател на Wilton Rancheria, издаден на 20 јануари catalogue promo geant casino pessac. "Ова беше долга и напорна борба.Ние сега може да се каже нашите старешини дека во нивната крв, пот и солзи ќе се достоен за тоа." Весникот објави дека на Wilton Rancheria го загуби својот сојузна признавање во 1964 година пред обновување на назначување во 2009 година по 45 години во кои своите над 700 членови се бореше економски catalogue promo geant casino poitiers. Hitchcock објасни дека повеќе од 60% од племето е сега невработени и предложените казино ќе претставуваат можност за своите членови да стане доволен и да уживате во услуги како што се амбуланта и стипендии.За својот дел, На Хауард Хјуз Corporation изјави за весникот дека казино ќе биде "од суштинско значење" за нејзините напори да го заврши развојот на соседниот половина изграден трговски центар, како и на целиот сајт е оградена-оф eyesore на јужната страна на Елен Grove од претходниот инвеститорот банкротираше во 2009 година како да ги блокирате сите коцкање сметки. "Ова е голем ден за Elk Grove," читање на јануари 20 изјава од Гери Дејвис, поранешен градоначалник за Elk Grove. "Одморалиштето и казино ќе им помогне на градот напредува и да се обезбеди силен катализатор за Штекер за Собирање трговскиот центар.Заедно, тие ќе се донесе траен економски раст и придобивки за нашите граѓани и за регионот како целина." На Сакраменто Пчела пријавено дека во тек неизвесност во текот дали земјата е донесена во доверба може да се види целиот проект го попречат со казино противници се уште се надеваат да се одржи јавниот референдум за ова прашање во есен по претходно собирање на доволно потписи на сила на глас.Ако поминале, референдумот ќе се скрши на племето во октомври купување на земјиште од Хауард Хјуз Корпорација и направи развој невозможно во сегашно Elk Grove локација како да ги блокирате сите коцкање сајтови. "Казино не е направено се справи [и] земјата не е во потполност," читање на соопштението издадено од претходно оваа недела од страна на анти-казино група наречена Советот За Просперитет И Отчетност пред се случува да етикета извештаи напротив како "лажни вести"..