црвено чип покер почетна страна табелата

coeur d'alene casino open today

Вистинска приказна: првиот пат што некогаш сум плачел со текот на мојата спортски тим губење на шампионатот серија беше 1994 година црвено чип покер почетна страна табелата.

Јас бев девет во тоа време, така ми даде пауза.Како и да е, тоа беше година на Ванкувер Canucks загуби на Стенли Куп Финалето на Њујорк Ренџерс во седум игри.Јас навистина не беше толку на хокеј фан во тие денови, освен дека ми е тетка, кој беше во Ванкувер во тоа време, секогаш испрати ми и брат Canucks опрема, еден од која јас особено го сакаше: а Павел Bure т-маица.Па без да се знае чие име тоа беше јас го носеше на грбот на мојата кошула, почнав да навиваат за Canucks, никогаш не го предвид фактот дека тогаш, во NHL беше само се емитува во текот на плејофот.Откако плејофот почна, јас конечно доби, за да види 'Nucks на ТВ и, очигледно, оваа Bure пријателе беше прилично проклето добри.Граничното дури и страшни, особено за девет-годишен кој сфати веднаш до ништо за спортот.Но како тим се пресели еден чекор поблиску и поблиску до Финалето, мојата фасцинација полека стана опсесија.Јас бев зависник.Да Bure.Да Тревор Линден.Да Кирк McLean.И да, дури и оние страшни црна, црвена, и портокалови дресови.Така да, плачев кога тие се изгубени за да Означите Messier и Ренџерс, јас бев надвор од опустошени, можеби дури и граничното catatonic.Но, барем јас бев поттикната, знаејќи дека имав нови хокеј тим да се искорени за.Или така си мислев.Следните неколку години, Canucks остана релевантни, но секогаш се чинеше да се дојде до краток во плејофот.Потоа Bure доби со кои се тргува на Флорида Пантери и го однесоа во бесмртна Александар Mogilny ера.Полека, мојот интерес dissipated, во голема мера, бидејќи ова не беше Canucks тим кој бев опседната.Тогаш, јас не се разбере концептот на тимот лојалност, па јас признавам да ја изгуби интерес во тимот, на шампионите, а спортот во целина.Но, пред неколку години, почнав да се следат хокеј повторно, и не, тоа не е затоа што Canucks беа добри повторно, дури и ако тие, всушност, беа.Тоа е затоа што јас се најде друг начин да уживате во тоа.Првиот хокеј влог јас некогаш направени испадна да биде победник кога Sidney Крозби запленети играта победник против Торонто Јавор Лисја.Како ветеран НБА bettor од тоа време, јас открив дека јас уживав обложување на хокеј повеќе, не затоа што има повеќе vig на хокеј игри, но поради обложување на тоа, особено на дух пакостник линија, нудат некои прилично примамливата тешкотии, дури и ако притискање на овие игри може да се неколку и далеку меѓу.Но јас нема повеќе отколку што загубија и во тој момент, тоа беше единственото нешто што беше важно.Па таму, признавам: јас се вратив на NHL бидејќи на коцкање.Е тоа толку лошо?Од тогаш, јас сум преземат за да обложување на NHL повеќе отколку што треба на НБА, фудбалски натпревари, и да, дури и МАК.Тоа е дело во тоа на себе, бидејќи доста секој друг спорт фан знам постојано се истура преку обложување на НБА.Тоа беше, исто така, во исто време сфатив нешто што се ' уште прави ми пречи да овој ден.Зошто да не се има повеќе луѓе обложување на хокеј игри?Популарност е една работа.Таа веднаш стана очигледно кога му реков на мојот пријател дека јас сум во потрага по ставањето пари на Лос Анџелес за да го победи Њу Џерси во 2012 година во финалето, само за мојот другар да пука ми quizzical изгледа, како да бара со очите како во пеколот не мислам дека Lakers и Мрежи беа на средба во 2012 година во НБА Финалето.Ниту еден од нив не слушнале за Отава Сенатори, камо Winnipeg Авиони.Некои од нив дури и се прашував кога Сакраменто Кралевите преместени во Лос Анџелес.Тоа беше толку лошо, но не е сосема чудно како сум се за да дознаете.Недостаток на свест за NHL направени обложување на тоа тешко за многу луѓе, особено кога други опции – НБА и сестрана фудбал распоред од различни лиги во целиот свет, беа распространети и лесно достапни.Еве нешто, иако.Многу луѓе се водат за исчезнати од NHL поради обложување на тоа го прави за некои прилично неверојатно гледање ТЕЛЕВИЗИЈА.Во напад не е толку ниско, како фудбалот.Темпото не е толку бавен што бејзбол.И драматична замав во моментот не е толку очигледно како на НБА.Во хокејот, ќе добие спорт, каде што еден тим може да биде по 2-0 по два периоди, само за да митинг со четири гола во третата да се покрие испратена линија.Тупаница се судрат, Сент Луис Блуз!Во хокејот, ќе добие спорт каде и двата тима може да влезе во третиот период вовлечен во scoreless игра, само да се види шест голови во една десет-минута span да ја погоди 5.5 завршена.Многу љубов, Питсбург Пингвини!И ако сте љубител на обложување на дух пакостник линија како што сум јас, нема повеќе нервни-wracking чувство во светот од гледањето на тимот ќе имаат пари за да го постигне празен нето цел во умираат секунди за да се направи задната врата се покријат.Искрено, јас, исто така, се обложуваат на 1X2 на фудбалот игри, и кога хокеј не е околу, јас се претвори моето внимание кон бејзбол, бавна како полжав темпо, без оглед.Но, никој од оние спортови како возбудливо да се види како мраз, особено кога имаш три-тим parlay со 25/1 шансите на линија.Историски гледано, блиску до 50 проценти од NHL игри се одлучи со една цел.Што би можело да ги одврати многу bettors од искористување на зголемени шансите за пакот линии, но јас сум секогаш се погледна во пол-чаша полна вид на патот coeur d'alene casino resort. 50% значи останатите 50 проценти завршува во повеќе од еден гол разлика; тешка работа е наоѓање на оние игри каде, како на Глад Игри секогаш сака да каже, "шансите се секогаш во ваша корист".Јас сум бил обложување на NHL за блиски до три години и за среќа, јас сум се уште во црно.Имав некои сува магии, но јас сум исто така имаше некои убави работи.Но, во сето тоа време, на воодушевување на обложување на хокеј нели исчезнал.И ако се прашувате, јас не сметам дека на Canucks како "моите" хокеј тим повеќе.Ако некој се прашува кои мојот омилен тим е сега, јас имам еден едноставен пет збор одговор ајдахо.

"Кој и да имам пари на".Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre coeur d'alene casino open today.