колку чини да ја изнајмите казино партија

покер сајтови кои се bitcoin

Лас Вегас-врз основа на слот машина и плаќање киоск специјалист, Everi Стопанства, има снимено приходи од $111m во Q1 2018 дозволувајќи им на компанијата да продолжи со ре-цените на 'Високи Обезбедени Терминот Кредит" со цел да се 'помал паричен каматните трошоци и пониски неговата цена на капитал" според својот најнов финансиски извештај колку чини да ја изнајмите казино партија. Everi две главни извори на приходи во кои вклучуваат игри сегмент и нејзината исплата сегмент.Игри сегменти приходи изнесува $60.2 m до 8.8% од Q1 2017 колку чини да се изнајми рулет маса.
Плаќање сегмент порасна побрзо во 10.9%.Сепак, нејзините приходи вкупно е малку помалку од неговите игри колега во $50.8 м.Компанијата е на два големи сегменти и помогна на вкупните приходи подобри од $101m во Q1 2017 до $110m во Q1 2018, што претставува раст од 9.9%. Net приходи во Q1 2018 извештај totalled $4.6 метри кој беше пресврт од $3.5 m загуба снимен во Q1 2017.Оперативни приходи исто така се зголеми 8.4% до $24.5 m во споредба со $22.6 м време Q1 2017 колку чини да се refelt на покер масата. Ова беше делумно се кредитираат на единица продажба просечна цена која се зголеми за 4% заедно со 4,5% зголемување на дневниот победи по единица.Овие успешни резултати видов на компанијата EBITDA подобри од $54.2 м време Q1 2017 до $58m во Q12018.Коментирајќи го извештајот на Мајкл Rumbolz, Претседател и Главен Извршен Директор на Everi, рече: "Нашиот прв квартал растот и очекување за нашите Игри и Плаќања сегменти' перформанси во 2018 нудат јасни докази дека нашите инвестиции се создаваат цврсти враќа.Ние продолжуваме да се ажурира и да се трансформира нашата портфолио на производот и да ги прошират нашата способност да обезбеди казино оператори со производите кои треба да се развива приходи."Everi, исто така, најави дека има намера да го ре-цена својата $814m Терминот Кредит, треба да созреат во 2024, искористување на компанијата е посилна финансиска позиција.Дискутирање на рефинансирање Ренди Тејлор, Извршен Потпретседател и Главен Финансиски Директор за Everi, додаде: "Ние треба да се воспостави досие на генерирање на конзистентен подобрувања во нашите финансиски профил која веруваме дека создава можност да продолжат да ги извршуваат активности за понатамошно пониски нашиот годишен парични каматните трошоци.Ако е успешна, ре-цена на нашата Терминот Кредит понатаму ќе имаат корист нашите идни слободни парични текови генерација што ние веруваме дека е веќе подготвен да се забрза оди напред.Нашиот приоритет за слободни парични текови е да се намали потпора." покер сајтови кои се bitcoin.