Rdr2 онлајн висока удели покер

листа на покер веднаш може да се бонус без депозит

Kindred груп Плц (порано Unibet) е поставено да се преземе ривал 32Red Саладин во најновиот потег во индустријата beset со консолидација.Договорот е за GBP175.6 милиони ($219 милиони евра) или 196 pence по акција, а 16% премија на 32Red е блиску пред понуда беше јавно.Акциите на компанијата се зголеми нагло во текот на последните неколку недели поради шпекулациите за преземање. Kindred се вели во изјавата од четвртокот дека понудата е 40% над просекот 3 месеци цената на акциите.На купувачите ќе бидат финансирани со долг.Според Блумберг извештај минатата недела, околу 71% од 32Red акционерите се согласија на договор кој нема да биде валидна се додека 75% имаат потпишано на. 32Red одамна се гледа како цел за преземање, а играчите се забележи голема промена во компанијата премии, промоции и други додатоци во текот на последните две години или така.Вклучени во договорот, во прилог на 32Red Казино се 32Red Спорт, 32Red Бинго, 32Red Покер, Roxy Палата, Казино Splendido, Златен Салон, Nedplay, и Цртичка на Казино rdr2 онлајн висока удели покер.

Kindred Група Главен Извршен Директор Хенрик Tjaernstroem рече на конференцискиот повик, "Ние сме оптимисти, ние ќе бидат повеќе од 75% во краток временски период," според извештаите rdr2 како да се победи покер на брод. 32Red отсекогаш уживаа ѕвездени репутација за чесност, транспарентност и правичност меѓу играчите. Kindred последната стекнување случи кога Unibet купи Спортски Обложувања, Казино, Покер Игри и операторот Стен Џејмс во 2015 година rdr2 како да се победи покер reddit. Како лиценцирање услови, регулаторната такси и даноци имаат драматично се зголеми, особено во велика БРИТАНИЈА на пазарот, компании се потребни повеќе големина со цел да се trudge заедно или лактот до врвот како помали се однесува едноставно не може да се справи со критичните mass. By крајот на 2015 година имаше и некои $12.9 bn во М&А се занимава, највисок во една деценија со клиентите пари се движат онлајн додавање на причините за консолидација.Во август 2015 година Paddy Power поставени GBP2.9 милијарди долари (4.4 милијарди долари) да преземе Betfair Група листа на покер веднаш може да се бонус без депозит. Ladbrokes и Гала Корални е уште еден мега-спојување на белешка како што биле Intertain е стекнување на Џекпот Радост и GVC е да ги симнат на ривал 888 за контрола на bwin.партијата, во договор вреден повеќе од милијарда фунти.И додека не се сите големи потези работат надвор со текот на времето, имаше момент кога Amaya Игри Group Inc.стана најголем јавно поседувани онлајн коцкање компанија во светот по своите 2014 стекнување на PokerStars за $4.9 милијарди долари.Се разбира Amaya цената на акциите речиси двојно се зголеми на вести и на крајот Amaya Претседател и Главен Извршен Директор Дејвид Baazov и други се соочуваат со обвиненија за внатрешноста тргување.Стекнување на 32Red ќе даде Kindred добро утврдени и почитувани онлајн казино со периферни уреди и цврста место во велика БРИТАНИЈА пазарот, па тие не се толку зависни од Шведска.Тоа, исто така, ги отвора вратите за 32Red во Холандија со утврдени муштерии листа на покер може директно слободен чипови. 32Red е Ед Опрема што е наведено во печатот дека двете компании секогаш имале слични бизнис филозофии и компаниите се во потрага напред за успешно заедничко вложување.Нема извештаи за датумот која означува дали или не Ware ќе престојуваат со компанијата тој е изграден по напуштањето на Ladbrokes во 2002 година..