најголемата победа на онлајн слотови

најдобрите бесплатни покер стан reddit

Вештачка Интелигенција, Libratus, и Питсбург supercomputer Мостови беа меѓу добитници на наградата на SC17 supercomputing conference во Денвер, вклучувајќи го и оној за познатиот победа над Џејсон Зис и ко во јануари.Знаете светот се менува побрзо од сол обложени голтка свртуваат кон каша кога професионални покер играчи се започне што укажува на тоа дека најдобрите покер играч во светот е алгоритам.Алгоритмот во прашање оди со името Libratus, и на крајот на годината, тоа се победи Донг Ким, Џејсон Досиеја, Џими Chou (покер играч, а не висока пета човек), и Даниел McAulay, четири од најистакнатите главите-up стратези во бизнисот најголемата победа на онлајн слотови. Libratus не само победи; тоа секој ден се уништуваат конкуренција за освојување од страна на маргина на $1.76 m над 120,000 раце најголеми победници на високо удели покер. Libratus беше првата вештачка интелигенција (AI) за да го спарите со Питсбург supercomputer Мостови за да се победи на првите луѓе во Тексас No-Limit Hold ' em, Светиот Грал во AI заедницата, кога станува збор за решавање на игри на нецелосни информации.Тоа беше пресвртница победа за светли умови зад Libratus и Мостови, и оваа недела тие беа чест од страна на HPCWire списание за време на SC17 supercomputing conference во Денвер.Тимот ја освои пет награди, вклучувајќи ги и "Најдобра Употреба на ПИ: CMU на факултетот за Компјутерски Науки "Libratus" ПИ на PSC е "Мостови" победи Мозоци vs ПИ конкуренција".ПИ и Покер во Обид да Го Спаси Светот во Ред, можеби дека насловот е малку драматични, но и Зис како Libratus и Мостови и слој на покер заедницата се вршат својата моќ за да им помогне го спаси нашата планета од превртување во различни проблеми, вклучувајќи егзистенцијалниот криза.Кога Libratus победи на луѓето, многу писатели (себе вклучени) се фокусираше на сериозноста на ситуацијата во покер кругови, кои се загрижени дека ПИ-ботови ќе навлезат онлајн покер соба одбрани како последната сцена во Матрицата Трилогија.Но, тоа е време да се размислува подлабоко.На истата ноќ, Питсбург Supercomputing Центар (PSC), и Soongsil Универзитет во Република Кореја освои 2017 Иновации Извонредност Наградата за нивната работа на грип вакцини.Секоја година, околу една четвртина од милиони Американци заврши во болница со грип, и 24,000 од нив никогаш не се појавуваат жив.Годишните трошоци за НАС здравствената индустрија е $85 милијарди долари, и под половината од сите деца и возрасни лица под 65 се вакцинирани против болеста.Мостови tag-да бидат ставени во тим со Питсбург е supercomputer Олимп да парцела широк спектар на модели низ државите да се воочи влијанието на нудење на различни видови на вакцинација да се намалат трошоците и смртни случаи.И тоа не е само настинка дека овие суперкомпјутери се усовршувајќи своите вештини во покер масата да се најдат решенија.Тимот зад Мостови се со користење на покер како testbed да се направи разлика во планетарни прашања, како што се климатските промени и светски глад.Мостови е најголемиот систем во светот, кој converges високи перформанси компјутери со ПИ и биг податоци, и на покер заедница може да бидат горди за да бидете дел од тоа, во средината на многу несреќата-mongering за решен достигнувања во ПИ-теорија и пракса.И постои впечатлива сличност помеѓу Libratus и покер индустрија.Не само што е Libratus се обидува да го спаси светот, но толку се на луѓе составена од 46 хромозоми, благодарение на формирањето на движењата како средства за Ефективно Давање (РЕГ), кој се трошат многу време и пари за истражување на 'AI Контрола Проблем.' Случај во точка, тука е и еден од основачите на РЕГ, Лив Boeree, зборува за Мостови и иднината на човештвото во Сите-Во На ПИ – Големата Голема Приказна од страна на Хјулит Пакард.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобрите бесплатни покер андроид апликации.