покер на интернет депозит pulsa idn

е блек џек во rdr2 лажирани

Изградба на Мичиген племенски казино во Lansing се блокирани од страна на американското министерство за Внатрешни работи (ДОИ), кој владеел оваа недела дека Sault Ste.Мари Племето на Chippewa Индијанците, не да има право да земе нови земји во доверба во државата е главниот град.Племето надевав да се изгради $245 милиони казино во центарот на градот Lansing во близина на градот конвенција центар. Sault Ste.Мари го купи земјиштето од градот за $287,000 во 2012 година покер на интернет депозит pulsa idn.
Предложените игри место се планира да куќа 3,000 слот машини и 48 табела игри, и ќе вработи околу 1.500 постојани работници.Но, со ДОИ одбивајќи да влезе на земјиште во доверба под 1934 Индискиот Реорганизација Дело, племенски казино има навидум хит постојан пречка е блек џек осигурување добар влог. "Ние немаме намера да се откажува, и наскоро ќе се утврди која опција, правни, административни, или законодавната, ние ќе продолжат да ја продолжат нашата борба за нашите права," Sault Ste.Мари Претседател Арон Плаќање се вели во соопштението. "Нашето племе е во рамките на федералниот закон и нашите законски права да ги извршуваат овие можности да се создаде илјадници нови работни места и да генерираат милиони долари во нови приходи кои ќе ја подобрат нашите племенски земја база." Федералниот закон бара признати индијанци групи се обидуваат да купат нова земја и имаат имот земен во доверба мора јасно да покажат дека стекнување би "се консолидираат или подобрување на племенски земји." Го ДОИ владеел Sault Св е блек џек тешко да се победи. Марија Племе немаше значителни докази покажуваат дека Lansing парцели ќе го стори тоа.Племето, која е со седиште во Горниот Полуостров, и каде неговата примарна landholdings и пет присутни казина се базира, не успеа да го покажат како нова земја, во јужниот и централниот дел на државата ќе го подобрат својата заедница. "Племето е седиште е околу 260 километри од Lansing Парцели," ДОИ Вонреден Заменик-Секретар Џејмс Cason објасни. "Племето има не се нудат никакви докази за своите планови да ја користите игри приходи во корист на своите постоечки земјиште или нејзините членови." "Племето не успеа да ги исполни своите товарот на покажувајќи дека нејзиното стекнување на парцели ќе ефект на 'подобрување' на племенски земји како што е потребно за да предизвика задолжително земјиште-во-доверба одредба," Cason склучен.На прв поглед го ДОИ одлука во Мичиген племенски казино случај се чини да се оди против својата одлука на Конектикат племенски казино, но понатамошно испитување, појаснува агенцијата позиција.На Mashantucket Pequot и Mohegan Индијанци успешно petitioned Конектикат да им овозможи на двете племиња заеднички да се изгради сателитски игри објект на неодамна купи имот во Источна Виндзор.Предлогот беше да се задржи коцкање долари во Конектикат, како MGM се подготвува да ги отвори своите $950 милиони одморалиште во Спрингфилд, Масачусетс, само милји над државната граница.Во таа одлука, Cason издадени писмо во корист на Исток Виндзор сајт.На Mashantucket и Mohegan резервации се и околу 60 километри југоисточно од Исток Виндзор.Племиња, исто така, ги покажа, во Cason ум, дека сателитски објект е неопходно да го задржи својот суверенитет и економски стандард. е блек џек во rdr2 лажирани.