казино шатл рено јужна езерото тахо

казино praia da rocha отворање часа

На Cambodian Владата има најави дека веќе нема да издава лиценци за онлајн коцкање бизниси, и нема да дозволи обнова на сите постоечки лиценци откако се истечени казино шатл рено јужна езерото тахо.

Samdech Techo Нивната Сен, Cambodian Премиерот, се рече: "Кралската Владата ќе престане да признавање принципи и лиценци за работа онлајн коцкање бизниси внатре и надвор Камбоџа од денот на потпишување на оваа директива наваму."За важечка лиценца за сопствениците, тие ќе им биде дозволено да работат до лиценци се истечени.После тоа, Министерството за Економија и министерството за Финансии нема да ги обноват нивните лиценци повеќе."Новиот бан доаѓа среде владата на загриженоста во врска со нелегални онлајн коцкање бизниси во Камбоџа, со Полицијата неодамна апсење 127 Кинески државјани во Sihanoukville обвинет за извршување на нелегални онлајн коцкање и изнудување прстен.Сите Cambodian власти беше наредено да "ги преземат строги мерки за спроведување на оваа директива ефикасно."Премиерот рече: "Некои странски криминалци имаат засолнето во облик на коцкање да лажеш и extort пари од жртви, домашни и од странство."Во обид да се стави крај префрлани коцкање, Кинеската амбасада во Манила неодамна предупреди своите граѓани дека коцкање во странство беше нелегален, барајќи Филипините Владата да "преземе конкретни и ефективни мерки" за да се спречи било нелегално вработување на Кинески граѓани во своите коцкање индустрија. казино шатл торонто да нијагарините водопади.