колку години за да се влезе во казино во луизијана

што се случува ако се тркалаат змија очи во craps

Законодавството во САД Сенатот е воведена која има за цел да им помогне на туризмот и туристичката индустрија во нивните COVID-19 поврат на.Невада Сен колку години за да се влезе во казино во луизијана. Катерина Cortez Masto (D), заедно со Сенатот cosponsors Рој Тапи (Р П.), Ејми Klobuchar (D-Mn.), и Кевин Cramer - (R-ND), денес воведе уште една верзија на нивниот Одржување на Туризмот Претпријатија во Текот на COVID–19 Пандемија (ЧЕКОР) Дело.На 2021 ЧЕКОР законодавство, ќе се измени грант програми издадени од страна на Економски Развој Администрација (EDA).Ако ЧЕКОР 2.0 поминува и е потпишан од страна на Претседателот Џо Бајден, $2.25 милијарди ќе се издвои за да се обезбеди економска поддршка за компании и организации кои се вклучени во промовирање и олеснување на туризмот, патување и специјални настани.Како што работа да се безбедно да се отвори нашето стопанство, ние мора да се прави се што може за да ги поддршка на оние кои возат нашите туристичката индустрија, вклучително и во рамките на нашите живо забава и отворено рекреација сектори", рече Cortez Masto колку години за да се влезе во казино. "Ова законодавство ќе им помогне на нашите бори туризам маркетинг и конвенцијата субјекти и да се обезбеди ние се промовира безбеден патување и туризам за двете посетители и работници." Истите четири сенатори воведен најпрво ЧЕКОР во јули минатата година.Таа верзија се обиде да бара од министерството за Трговија за да обезбеди дотации до одредени туристички субјекти.Законодавството, сепак, никогаш не го направиле тоа надвор од Сенатот Комитетот за животна Средина и Јавни Работи.Истата комисија ја прими 2021 ЧЕКОР Дело што се случува ако се тркалаат 7 во craps. S.307 е законодавството е официјалната ознака.На 2021 ЧЕКОР Дело е добредојдена вест во Лас Вегас казина.Додека слободно патници силно го окупираат регионот е повеќе од 150,000 хотелски соби за време на викендите во текот на не-пандемија на животната средина, тоа е conventioneers кои се бават одморалишта суета midweek.ЧЕКОР законот ќе им овозможи на разни бизниси, како и туризмот и конвенцијата агенции, за да се квалификува за федерални дотации.Еден таков пример ќе биде Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA), ЧЕКОР соопштение вели $2.25 милијарди евра во финансирање ќе го поддржи четири главни области: LVCVA извештаи дека конвенцијата присуство падна 74 проценти минатата година.Невада Gov што се случува ако се тркалаат змија очи во craps. Стив Sisolak е (Г) забрана на големи затворен собири резултираше во речиси секоја планирано конвенцијата во април или подоцна да бидат откажани или одложени што се случува ако се подели асови во blackjack. Cortez Masto, кој го наследи Невада е долгогодишен Сенаторот Хари Рид во 2017, вели туризам, угостителство и игри на среќа индустрии имаат историски преземат најдолго да се опорави од економски downturns.Високи сенаторот од Невада верува дека федералната влада мора да чекор за да им помогне на ваквите индустрии се опорави од невиден криза. Cortez Masto се заклучува дека ЧЕКОР Акт "ќе промовира економска обнова и да помогне да се зголеми довербата на јавноста како овие индустрии се погледне за повторно отворање на безбедно во иднина." канадскиот данок на нас коцкање добивки.