Harveys езерото тахо казино домаќин

ocala gainesville покер портокал езеро fl 32681

На сплав на нови одморалиште казина закажани да се отвори на Макао е Cotai лента во наредните неколку години се очекува да се донесе и придружни скок во бројот на електронски маса игри (ETG).Во моментов постојат околу 5.5 к ETG во операција во Макао казина, но Унија Игри Истражување аналитичарите се очекува таа бројка да се зголеми на речиси 64% да 9k од страна на време, SJM Стопанства' Lisboa Палата се отвора во 2017, по повод одбележувањето на завршување на последниот на казина во моментов во развој во Макао.На жалба на ETG е очигледно со оглед на фактот дека Macau регулатори се чувам (повеќе или помалку), тесни капа на бројот на телевизија игри маси.Казино оператори се одговори со приоритизирање на телевизија маси за употреба од страна на Вип или, од неодамна, дури и повеќе профитабилни премиум маса коцкари.Но, ова резултираше со значителни нагорни притисоци врз минимум удели, која остави многу маса на пазарот коцкари во долниот крај од скалата – HKD 500 (САД $65) по рака и под – со неколку табели во кои тие се добредојдени.Овие коцкари се повеќе се раководи кон ETG игра.Стадион во стилот на 'хибрид' ETG со 50 или повеќе места, исто така, им овозможи на казина, за да се вработи помалку croupiers, понудата на која е речиси исто толку ретки како живеат табела средства.Имаше предлози на почетокот на годината дека Macau може да се наметне една капа на ETG слична на онаа наметната на телевизија маси, но не и понатаму поразителна зборови биле сослушани за предметот.Унија Игри вели SJM е тековната ETG кралот, со 38% од машини се во употреба.Песоци Кина е следен со 30%, со Melco Круна Забава и назад на 17%.На жалба на ETG се шири на другите Азиски коцкање јурисдикции.Во текот на следните три години, Унија Игри верува дека уште околу 1.500 да 2к ETGs ќе бидат инсталирани во казина во моментов работат, или се гради во Филипини, Камбоџа и Јужна Кореја.На ETG производство на пазарот е доминирана од страна на шест компании: Alfastreet, Aruze Игри Америка, Bally Технологии, Aristocrat Одмор, Novomatic и Рај за Забава е LT Игра поделба.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harveys езерото тахо казино домаќин.