што се чипс вредност во blackjack

texas holdem во рено невада

Меѓународни Игра Технологија (IGT) има потпишано својот најнов договор, овој пат со Играта Сметка Мрежа (GAN).Компанијата ќе обезбеди поставување на популарни игри пред почетокот на GAN е MoneyGaming казино сајт што се чипс вредност во blackjack.

IGT ќе обезбеди повеќе од 70 игри, вклучувајќи Star Trek, како дел од започнување понуда за сајтот.Алекс Кели, IGT заменик претседател на Interactive, рече, "Работа со MoneyGaming и Играта Сметка Мрежа претставува фантастична можност за IGT.Очекуваме овој договор да биде почеток на долгорочно партнерство, и ние со нетрпение очекуваме да им помогне на нив се прошири во нови Европски пазари.Јас сум воодушевен IGT е игра снабдувач на избор за Moneygaming.com и неговите лојални јадрото на висока вредност на играчите." Во меѓувреме игри на среќа софтвер компанија, EveryMatrix, има најави дека ќе ги презентираат Olympian Тргување со широк спектар на услуги.Договорот, постигнат со помош на ИВЗ се залагаат за Корп, ќе видите Olympian предвидени со OddsMatrix sportsbook, GamMatrix за управување со платформа и RakeMatrix бинго мрежа што се класичен слот машини. EveryMatrix извршен ДИРЕКТОР Ebbe Groes коментираше: "Ние го зголеми нашиот бизнис околу силата на нашата мулти наградуваниот спортски обложувања софтвер, внатрешниот развој на производот, и исто така, се прошири понатаму преку стекнување на бинго, мобилни и покер софтвер што се боја чипови вредност во покер. "Денес ние нудиме целосен спектар на водечка индустрија игри производи, како што се целосно управувана sportsbook, покер, казино, во живо казино, бинго, а не и најмалку важно комплетна мобилни игри нудат.И користење на отворена архитектура на нашите GamMatrix игри за управување со платформа ќе биде интегрирање на дополнителни производи од други добавувачи во блиска иднина да се прошири нашите производи линија." Лансирањето датум е закажан за крајот на јули.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre texas holdem во рено невада.