она што казино во калифорнија е 18 и до

колку места се во вендинг машина

Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS) ќе издвои некои од капитал генерирани од своите $6.25 милијарди продажба на Венецијански и Песоци Експо и Конвенцијата Центар на Марина Беј Песоци (MBS) во Сингапур. COO и Претседателот Патрик Dumont потврди компанијата ќе ги насочи некои од приходите од продажба на своите Лас Вегас во Дресот на средства за својата Сингапур интегрирани одморалиште.Откривање дојде четврток за време на JPMorgan Игри, Сместување, Ресторан и Слободно време за Управување со Пристапот на Форумот.Со оглед на Лас Вегас трансакција, ние сме во потрага да се инвестира повеќе во Сингапур во овој момент", рече тој она што казино во калифорнија е 18 и до. "Ние сме многу привилегирани да имаат постигнат договор за нов развој има за проширување на Марина Беј Песок." Минатата недела, LVS најави продажба на Венецијански и Песоци Конвенција Центар, завршувајќи месеци на шпекулации во врска со судбината на места.Приватниот капитал гигант Аполон Глобален Менаџмент е стекнување на оперативниот права, додека игри недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) VICI Својства е купување на имотот.Кога трансакцијата се затвора, тоа ќе заврши LVS е НИ присуство.Но оператор останува заинтересирани за проширување на можностите во Њујорк и Тексас.Макао, каде Песоци работи пет интегрирани одморалишта, е најголемиот пазар за Песок.Но Сингапур е постојано број два за друштвото.Во нормална средина, МБС постојано генерира повеќе заработка пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) од компанијата наскоро ќе биде поранешниот Лас Вегас средства.Заедно со Одморалишта World Sentosa, МБС да функционира како duopoly во градот-држава.Тоа е статусот што е дадена децении-долго заштита врз основа на тоа дека компаниите се прошири не-игри атракции во обид да се ву патници на туристичко-тешки регионот колку слотови се има во двокреветна градите. LVS планира да потроши $3.3 милијарди долари во Сингапур, во замена за продолжување на duopoly права.Организаторот е eyeing четврта кула, вклучувајќи елитниот сите suite хотел и од 15.000 седишта арената. "Ние сме многу фокусиран на Марина Беј Песоци.Ние, исто така, има намера да инвестира во постоечките кули да се осигура дека [имотот] останат конкурентни во иднина", рече Dumont на JPMorgan конференција.Дизајнирана од страна на архитектот Моше Safdie, МБС отвори во 2010 година и чини речиси $6 милијарди долари за да се изгради.Тоа ја прави една од најскапите игри својства некогаш изградена.Но LVS заработува доволно враќање на инвестициите, како на местото на случувањето е најисплатливо интегрирани одморалиште во светот.По Венецијански продажба, аналитичарите шпекулираат за тоа како LVS ќе го користат готовина, со многу велејќи дека многу од тоа stockpile ќе бидат распределени на Макао.Тоа го прави смисла, бидејќи и двете Кинеската територија и Сингапур понуда на операторот супериорен враќање на инвестицијата од Лас Вегас.Дополнително, Макао игри дозволи истекува следната година, и тоа нема да боли операторите да ја покажат својата заложба за специјалниот административен регион (SAR) со создавање на нови инвестиции таму колку места се во gacha клуб. "Верувам дека Macau владата, како дел од лиценца за обновување на процесот, ќе дојде до нас и овластување, или побарате од нас, за да поминуваат повеќе долари, голем капитал долари да расте нашиот бизнис, кои ќе бидат среќни да го поминуваат колку што тие сакаат", рече Претседателот и извршен ДИРЕКТОР Роб Голдстејн на JPMorgan конференција.Тој додаде Macau експанзија може да се вклучи и подобрување на постојните објекти, па дури и развивање на нова.Голдстејн, исто така, рече дека додека LVS е надвор од трчање во Јапонија, Азија останува регионот на акцент за операторот, и "може да биде нешто друго се случува во Азија, што се опортунистички." колку места се во вендинг машина.