не јапонија имаат казино

индискиот казино во близина на perris ca

Јапонија е казино законот, кој се искршил на законската карпи минатата година, е уште еднаш да ја видат светлината на денот.Земјата е про-казино пратениците лансирање на последните ров обид да ја легализира казина во 2014 година во надеж дека првиот бран "интегрирано установи" би можело да биде подготвен да се профитира од Токио на олимписките Игри 2020 година не јапонија имаат казино. Поддршка за Јапонски казино пазар, кој аналитичарите предвидуваат би можел да стане вториот најголем во светот, и оди право кон врвот.Премиерот Shinzo Abe има направено легализација на казина дел од неговата големиот план на reigniting на Јапонската економија.Во Мај минатата година Abe тој направи многу публицитет посета на Сингапур да изврши увид во казино места таму индискиот казино во близина на perris калифорнија. "Мислам дека интегрирани летувалишта ќе биде клучен дел на Јапонија за економски развој стратегија," рекол тој на патувањето.Сепак постои отпор меѓу Јапонски политичари, особено од опозиционата Демократска Партија, но исто така и од рамките на коалицијата, кои се плашат зголемувањето на бројот на коцкање зависности и други социјални проблеми.Такеши Iwaya, од владејачката Либерална Партија, рече дека тој и неговите колеги казино предлагачите, план да се поднесе сметка од следниот вторник, на последниот ден од фискалната година, што би значело дека локалните власти дека се размислува за воведување на казино одморалишта може да продолжи со финансирање на истражувања во текот на годината.Имаше и сугестии дека законот може да се поднесе и да не Кабинетот Комитет, обично се избрани за ваквите законски измени, но за да релативно непознати на Земјиште и Транспорт Комитет, во рамките на која, меѓу другото, е отстранување на грозен нови столбови.Кабинетот Комитетот има заостанати големи сметки да присуствува на, додека на Земјиште и Транспорт Комитет има многу побавно законодавна календар.Аналитичарите веруваат дека легализација на казино на пазарот може да биде само втор во Макао во нејзината способност да генерира приходи.Брокерски CLSA верува дека тоа може да се донесе во колку што е $40 милијарди долари годишно, во текот на шест пати поголема од таа на Лас Вегас Лента.Изненадувачки, казино гиганти се качување над еден со друг за да се здобијат со основа во земјата, со LVS, Genting, MGM и Melco Круна на сите pledging да се инвестира во пост-регулација на Јапонија индискиот казино во близина на феникс од а до ш. LVS Претседател Шелдон Adelson неодамна рече дека неговата компанија ќе биде подготвен да потроши $10 милијарди долари на пазарот, која, како што вели тој, ќе бидат подготвени да платат во пари, доколку е потребно.Јапонската влада е во потрага по нови стратегии за да се стимулира раст во економијата со нивните "Јапонија се Врати!" кампањата, и рече дека тој сака да привлечат 20 милиони странство посетители годишно од времето на Токио 2020 година, двојно повеќе од сегашната фигури.Сепак, дури и ако бил поминува оваа година, долга и конкурентна лиценца наддавање процес е веројатно, по што тоа би можело да биде пет години пред одморалишта се нагоре и трчање.Шансите на цветаат Јапонските казино пазарот, тоа да биде инсталиран од страна на 2020 ќе чини да се биде надвор влог. индискиот казино во близина на perris ca.