што е разликата помеѓу коцкање и инвестиции

високото покер рака крстозбор поим

Поранешниот Цезар Забава Корп извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman се приклучи Aetna да го надгледува нова поделба за Hartford, Conn.-врз основа друштвото за осигурување што е разликата помеѓу коцкање и инвестиции.
Aetna објави во средата дека Loveman ќе стане извршен потпретседател и претседател на ново прошири здравствени услуги организација, која сега ќе вклучува Aetna е потрошувач бизнис што е разликата помеѓу коцкање и инвестирање. Loveman ќе го надгледува интеграција на потрошувачите способности во "повеќе прифатлива крај-до-крај потрошувачко искуство." Не е дозволено да се пуши во рок од 25 метри од влезот на Песок Експо и Конвенцијата Центар, според знакот.Во вторникот наутро, на пушачите замаглува 25-метарски правило се да се фати неколку puffs помеѓу програми на годишна Глобална Игри Експо.Која иронија, fogged во хипокризијата, не изгуби на Стефани Steinberg.Таа доведе мал протест од страна на Чад-Бесплатни Игри на Америка, кој се повикува себеси непрофитна застапување група е основана од коцкари и казино на вработените, како и Превоз на Работниците Унија Локалните 721, на тротоарот надвор од behemoth конвенција сала.Со сообраќајот на Песок Авенија мелење страна, Steinberg себеси се најде во која се наведува што стана болно очигледно на многу Лас Вегас посетителите и локалното население слично: Во 2015 година, затворен пушењето не прави никаква смисла и е јавно здравје опасност. "Се чини дека, во нашето мислење, дека игри е секогаш зад линијата", рече таа над blare на донесување на возачите. "Тие се вид на како си поигруваше со барањата на општеството, си поигруваше со барањата на нивните индустрија.Реалноста е дека тие веќе знаат пушите се случува затоа што тие го поседуваат пушите казина во други држави." Да, не е тоа непријатно детали за Гејминг Inc.Во држава по држава, каде индустрија има пократок историја и помалку политичка моќ, казина се повеќе nonsmoking.Тоа е напишано во законот, се прифатени како дел на водење бизнис.И од изгледот на нештата бизнис е во подем. "Фактот дека MGM е изградба $1.2 милијарди долари за казино што ќе биде пушите во Мериленд — ако пушењето е неопходност, да не се трошат $1.2 милијарди долари." И Цезар отвори $442 милиони казино во Балтимор дека се забранува пушењето.Индустријата за игри трендсетер Стив Wynn е подготвен да инвестира во $1.7 милијарди casino resort во Еверет, Mass., надвор Бостон дека ќе биде пушите основањето и тој не треба жалба одделот за областа повици од лути клиенти.Но, дури и како доказ за врската меѓу secondhand чад и белите дробови, рак на гради од денот, индустрија diehards во Невада не може да се собере храброст да се направи транзицијата во модерната ера што е разликата помеѓу коцкање и инвестирање во берзата.
"Што сте историски е отпорна на промени," Steinberg рече високото покер рака крстозбор поим. "Тие се зборува надвор од двете страни на устата.Ти си троши милијарди долари, но велејќи дека нема да не има што правиш тука." Како corny компромис, казина се создадени nonsmoking области, од кои многу се директно во непосредна близина на главната казино подот.

"Чадот не запре во nonsmoking област," Steinberg рече superlines казино 50 слободен врти. "Како nonsmoking коцкар, моментот кога влезам во казино јас стане пушач." Иако Steinberg, рече таа верува дека некои во индустријата би биле подготвени да направат промени во Невада ако забрана беа националната, службен казино линија е во согласност.Тие не се само давање клиенти што тие бараат, велат тие, но натпреварувачката на пазарот, ги присилува да се продолжи со практиката.Казино вентилација има драматично подобри од ерата кога haze даде на коцкање кат со поглед на базен сала.Казино ресторани веќе не се дозволува пушење.Подобрувања се направени.Но, промена дојде многу полека да казина во Невада, каде што индустријата има севкупното политичко влијание.Дури и најубавиот места имаат тенденција да reek кога тие се зафатени, и најлошото мириса како ashtray.Само за да се смее, да се обиде осветлување во било на корпоративното седиште тука, или било која канцеларија надвор од казино подот за тоа прашање, и види колку долго сте добредојдени во зградата.Не долго, пал.Државата е казино газдите среќа без толпата пушењето е таков љубезен куп.Тоа ќе биде едноставна работа за нив да се наруши корпоративни состаноци на одборот и сите видови на игри поврзани со настани само со осветлување и puffing далеку за неколку минути.Но, тоа не е нивна работа.Како се залага за чисти казино воздух (и поздрав дробови за игри на работниците) како да се каже, воздухот е почист во Невада затвори — каде што пушењето е забрането — отколку во Невада коцкање сали.Околу овие делови, смог на хипокризијата секогаш виси дебели во воздухот. супериорен казино без депозит бонус кодови 2021.