промена на стомна"s рака слот

е blackbeard џек спероу е татко

Макао казино оператор Галакси Забава Група (GEG) сака да изгради 500 милиони долари интегрирани одморалиште во срцето на Филипините островот оаза на Boracay.Блумберг објави дека GEG Заменик-Претседателот Фрањо Луи имаше средба со Филипините Претседателот Rodrigo Duterte во средата во Манила да разговараат казино оператор е намерата да се добие парче на Филипините коцкање пазарот како фирма изгледа за нов раст мотори.Галаксијата проширување доаѓа на петиците на Кина строги нема пушење политика во казина и во тек crackdown против корупцијата во игри територии како Макао.Сега дека Пекинг и Манила се mending нивните затегнати односи, Луи рече GEG сака да им помогне на Кина во негување силна дипломатски односи со Филипини преку зголемена трговија промена на стомна"s рака слот. "Галакси би сакал да игра улога во еден Појас Еден Патот иницијатива и ние силно веруваме дека на Филипините има голем потенцијал, и нуди атрактивни можности," Луи рече, според извештајот.Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) претседателот Андреа Domingo потврди GEG е желба да се постави интегрирана одморалиште во земјата, велејќи дека државата регулаторот е веќе проучување на казино на операторот на предлогот менува тркало куфер samsonite. GEG, според Domingo, сака да се изгради интегриран одморалиште во Boracay, на 4 километри долга остров кој може да се пофали pearly бел песок, нежни крајбрежје, и мешање на зајдисонцето.Таа рече GEG проценува дека integrated resort проектот ќе чини околу $300 милиони до 500 милиони долари.Во текот на последните две децении, Boracay прерасна во нешто повеќе од само поспан градот за backpackers.Во најновата анкета спроведена од страна на меѓународните патни списание Condé Nast Патник, повеќе од 300.000 патници гласаа Boracay како најдобар остров во светот е црн даб казино отворена сега. Boracay, исто така, на врвот Condé Nast е Топ 20 Најдобри Острови во Светот минатата година.Претходните извештаи рече дека GEG избрал Слободно време и Установи Светот Корп основач Afredo "Albee" Benitez како и нејзиниот локален партнер.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е blackbeard џек спероу е татко.