казино колку долго трае

прецизност 3630 кула ram меморија слотови

БОСТОН — Масачусетс Игри Комисија го објави својот писмена одлука четврток негирајќи Бостон жителите на правото на глас на казино предлози за соседните го почитуваат и Еверет, како казино противници повика на државата истрагата Бостон-област казино лиценцирање процес.Комисијата гласаа минатата недела за да го одбиете Бостон барање да биде именуван на "домаќинот заедница" за Дин предложен од $1.5 милијарди казино на поранешниот индустриски сајт во Еверет и за Mohegan Сонце е повеќе од $1 милијарда проект на земјиште во го почитуваат за да бидат изнајмени од Suffolk Падови коњски трки песна.Законот ги поставува број и локации за казино коцкање, и комисијата планира да го избере победникот на државата источниот регион казино лиценца до крајот на август.Домаќин на заедницата ознака ќе им овозможи на жителите на Бостон гласање за предлозите.На 11-страница одлука четврток поставени на комисијата правни аргументи за својот глас минатата недела.Сепак, комисијата е назначен Бостон на "околу заедница," кој ќе му дава право на градот за да го финансиски надомест од регионот победа казино.Градот и казина имаат околу еден месец да се преговара за договори без посредува.Во меѓувреме, анти-казино група "Нема Eastie Казино" дадени писмо до канцелариите на Inspector General Глен Cunha и Секретар на Заедницата на Вилијам Galvin бараат истраги во процесот на лиценцирање казино колку долго трае. "Ние се бара целосно независна истрага на (комисијата) очигледна намера да го задржи клучна за закуп на обезбедување помеѓу Mohegan Сонцето и Suffolk Падови кои би им се даде Бостон уште посилен барање да биде домаќин на заедницата статусот" Мет Камерон, адвокат од групата, рече.Групата, која помогна да го порази предложениот казино на Истокот Бостон страна на Suffolk Падови сопственост минатата година, обвинува комисијата за "очигледна дослух" со трката и Mohegan Сонцето.Таа вели одредба во Mohegan Сонцето закуп даде можност да се земе во текот на патеката, но беше отстранета пред решение на комисијата од минатата недела.Во својата писмена одлука, комисијата го рече тоа отфрли градот расудување кои на два проекти износ на заеднички потфат, со песна да послужи како простор на предложениот казино комплекс.Комесари рече патеката влезот не беше во близина на предложените влезот од казиното и двата објекти имаат различни сопственици.Комисијата, исто така, ги отфрли Бостон аргументите дека тоа треба да биде назначен домаќин на заедницата за Дин проектот бидејќи патот кој води до сопственост е делумно се наоѓа во градот и дека казино е "крстот маркетинг договори" со ТД Гарден и Бостон Симфониски Оркестар квалификувани градот за домаќин ознака.Портпарол на Градоначалникот Мартин Walsh се вели дека градот е мерење дали да се оспори комисија владејачката партија. preco слот чип мото g 2.