коцкање случај во филипини

казино geant ле puy en velay

apanese lawmaker Toshimitsu Funahashi, член на владеачката Либерално Демократска Партија (лдп не), има оваа недела призна тој прифати JPY1 милиони (US$9,227) донација од компанијата кој е поврзан со Кинески онлајн коцкање оператор.Вторава фирма, 500.com Ltd, има пак се обвинети за вмешаност во поткуп скандал поврзан со лобирање за казино лиценца во таа земја.ocal медиуми цитираат Г-дин Funahashi како вели дека донацијата е од Hokkaido-базирани туризам оператор, а не од Кинески лице себе, и во тоа време тој не знае за конекција коцкање случај во филипини. Додека јас не го примите JPY1 милиони донација во период само пред долниот дом на изборите [во 2017], никогаш не сум се примени дури и JPY1 од сите кои се вклучени со Кинеската компанија," Г-дин Funahashi се вели во соопштението цитирани од страна на Asahi Shimbun весник.р Funahashi беше еден од пет Куќа на Претставници на членовите, кои биле во прашање од страна на Јапонски власти, на доброволна основа – за нивната наводна приемот на паричните средства.р Funahashi рече дополнително дека политичките финансирање извештај имаше сега е поправена, во која се наведува дека JPY1 милиони евра беа донирани од страна на Hokkaido-базирани туризам оператор извршната власт.Додека lawmaker призна се запознаваат со неколку Јапонски директори со врски да 500.com во септември 2017, тој негираше примање на пари од Кинеската фирма, објави на медиуми.ocal медиумите имаше претходно објави дека пет пратениците доведува во прашање од страна на Јапонски власти биле наводно за да ги примиле околу JPY1 милиони секој од луѓе кои се поврзани со 500.com.ikio Shimoji, член на Јапонија Иновации Партија, имаше изјави во понеделникот дека неговата канцеларија имаше прифати и да не го пријават на властите JPY1 милиони долари од Кинески онлајн коцкање оператор.Други законодавци, вклучувајќи ја и Јапонија е поранешен министер за Одбрана Министер, Такеши Iwaya, ги негираа наводите. казино geant ла вљубените марсеј.