ѕвездата казино морски бафет

casino resort во сиетл

iGaming Бизнис менаџмент да остане со компанијата Онлајн коцкање настани организатор Акција Настани најави стекнување на 70 проценти од iGaming Бизнисот, медиумите и настани компанија основана од Мајкл Caselli и контролирани од страна на Електрична Збор саладин.Акција, исто така, ќе купи дополнителни 5,1% од основачот Caselli, кој ќе го задржи на остатокот на акции, во договор со кој вредности на компанијата во GBP 19.7 милиони евра ѕвездата казино морски бафет. Caselli и на менаџерскиот тим на iGaming Бизнис ќе остане со компанија, да се пресели во своите простории во југозападниот Лондон следната година.Игри на интересите на Електрична Збор генерирани 2014 година приходите од GBP 5.4 милиони и 2014 година EBITDA на GBP 2 милиони евра, според документи поврзани со договорот.Акција Гејминг м.г., Кејт Комори вели дека за Акција веќе работи тесно поврзана со iGaming Бизнис и набавка ќе им овозможи на компанијата да се комбинираат предностите во две групи casino resort во јужна калифорнија. Caselli рече дека целта на двете компании беше да се олесни бизнис со индустријата за игри преку интеракција и информации, и договорот корист сите во спорот.Џулијан Тарнер, извршен ДИРЕКТОР на Електрична Збор, рече продажба на iGaming Бизнис да Акција беше во атрактивна вреднување по десет години како дел од Електричен Збор."Јас силно верувам дека и тие и бизнис ќе продолжи да напредува под Акција на сопственост", рече тој.Трансакцијата завршува на 4 јануари следната година.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година casino resort во скотсдејл а до ш. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] casino resort во сиетл.