Craps обложување се помине линија и не се согласува

странецот казино ballroom август 25

Вештачка интелигенција платформа е добитник на "светиот грал" на коцкање: Кентаки Дерби Superfecta.Подигање на победа од 20-коњ областа на Кентаки Дерби е тешко доволно како што е, но работите дури и може да се добие малку повеќе влакнести кога bettors се бара не само да го одберете победник, но, исто така, втора, трета и четврта коњ за да се заврши Дерби во точниот редослед.Всушност, дури и не експерти polled од SBNation беа во можност да pin врвот четирите победници.Но, има еден ентитет—вештачка интелигенција, natch—беше во можност да се добие тоа право craps обложување се помине линија и не се согласува. UNU, човечки базирани на ПИ, точно го предвиде прва, втора, трета и четврта коњи во Дерби, поттикнувајќи нејзиниот пронаоѓач Луис Розенберг и неговиот тим да победи $10,842 од $20 залог (види на официјалната билет тука).Тоа е Технолошки Република новинар Надеж Рис кој е предизвикан Розенберг да го користите АИ да се предвиди победниците на Кентаки Дерби шума градина отворот надолу ѓубриво за отпадоци. UNU го прави користењето рој интелигенција, единствена форма на ПИ кој работи со тоа што група на волонтери да го стесните областа на 20 коњи за само четири години, а потоа нареди на четири во Победа, Местото и Show, и Четвртото место.Користење на нивните паметни телефони или компјутерите, учесниците се движи околу графички магнет низ екранот, влечете го до одговорите, тие мислат дека е точно.Групата има само 60 секунди за да се договорат за еден од одговорите кои најдобро им одговара на сите.Розенберг е тим не беше единствениот кој корист од UNU е предвидувања.Рис себе, исто така, поставени од $1 и го освои околу $541 на "највозбудливите две минути во спортот." Во интервју за Newsweek, Розенберг призна дека тимот беше подготвени да го преземат предизвикот, но "Кога го видов коњите премине линијата, знаев јас бев сведок на една пресвртница во предвидливо способности на ПИ, како и предвесник на идните промени во начинот на светот ставови спортски коцкање." Ова не беше прва победа предвидување за UNU.На почетокот од оваа година, ПИ правилно именуван 11 од 15 Оскар победниците, надмина филмски критичари, па дури и професионални коцкари.Во иднина, Розенберг се надева да се преселат во сектори како политика и здравството, каде лекарите може да се користи за повеќе точни дијагнози.Но во меѓувреме, ние знаеме каде да се оди во времето за Belmont Удели.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre странецот riverwind казино април 24.