дакота дини казино удобност агол

бивол злато слот машина 15 глави

Нов потфат со локална фирма Acumen може да се види проширувањето низ Источна Африка грчки лотарија и обложување спортски услуги Intralot најави дека тоа е да им понуди на мобилни спортски обложувања услуги во Кенија под mCheza бренд по договор на десет години заеднички се справи со локална компанија Acumen Комуникации Ограничен.Двете компании план инвестиција од $15 милиони евра во текот на следните три години во експанзија план што го покрива други Исток Африкански нации.Новиот бизнис карактеристики интерактивна платформа за фудбалски навивачи да се создаде сметки и се предвидат оценките за 277 лиги се вклучени во меѓународните фудбалски натпревари.Потфатот е одобрение од Кенија Обложување Контрола и Лиценцирање Одбор, кој е лиценциран Acumen и употребата на Intralot е iFlex спортски обложувања платформа и крај услуги.Мобилен плаќање на услуги ќе бидат обезбедени од страна на Safaricom, со користење на своите Mpesa платформа."Бројни спортски, пазари и обложување режими, ќе бидат внесени на платформата во првиот квартал од 2016 година, со live обложување да се следат потоа," mCheza главен извршен Петар Karimi откри во Најроби прес-конференција дакота дини казино удобност агол. Intralot Европски и Африкански бизнис менаџер за развој, Antonis Markopuolos, рече:"Истражувањето покажа постои зголемен потенцијал за раст на онлајн мобилни игри во Africa дакота дини казино ресторан со мени. By инвестирање во овој пазар; ние гледаме напред за подобрување на животот на Kenyans како тие се поврзете со своите омилени тимови." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година дакота дини казино огласи за работни места. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] бивол злато слот машина 15 глави.